کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغاتاصلی : سايت هاي ايراني

دسته : سايت هاي ايراني
Visitپایگاه اطلاع رسانی جديد مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي آخرین به روز رسانی : 2007/8/10 0:03
توضیح :
پایگاه اطلاع رسانی جديد مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، به هفت زبان آماده‌ي ارايه اطلاعات مربوط به فرق است.
دكتر برومندبا اعلام اين خبر يادآور شد: مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي در داخل ايران تنها نهادي است كه به طور تخصصي بنا بر توصيه مقام معظم رهبري در زمينه انسجام اسلامي مشغول فعاليت است و بحث انسجام و تبليغ مذاهب اسلامي را به طور تخصصي در سطح علما، فرهيختگتان و نخبگان جهان اسلام پيگيري مي‌كند.سردبير این پایگاه ادامه داد:‌ يكي از حوزه‌هايي كه در سال‌هاي اخير حوزه تاثيرگذاري در دنيا شد بحث اينترنت بود، چند سال قبل مجمع سايتي را تاسيس كرد كه خيلي فعال نبود، اما از سه سال پيش احساس شد كه بايد در اين بخش با توجه به اهميت آن سرمايه‌گذاري بيشتري صورت گيرد كه با اين انديشه پروژه جديدي آغاز و سايت حاضر راه‌اندازي شد.

برومند در ادامه با بيان اينكه سايت قبلي مجمع هم در حال فعاليت و مورد استفاده كاربران است، گفت: سايت جديد با آدرس www.taghrib.ir قابل دسترسي است كه در آن اهداف مجمع به طور تخصصي پيگيري مي‌شود.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه كه بخش قابل ملاحظه‌اي مقالات انديشه‌اي در حوزه مسايل مربوط به وحدت و بيداري اسلامي، مشكلات جهان اسلام و امت اسلامي و راه‌هاي رفع تفرقه در جهان اسلام بر روي اين سايت قابل دسترسي است ،گفت: معمولا هم هر دو هفته يكبار مقالات جديدي انتخاب و به روي سايت قرار داده مي‌شود كه معمولا اين مقالات مربوط به انديشمندان برجسته دنياي اسلام است.

وي يكي ديگر از بخش‌هاي اين سايت را بخش جهان اسلام معرفي كرد و افزود: در اين بخش سعي شده تا با توجه به آسيب‌شناسي‌هاي بحث تفرقه نسبت به مسايل فرهنگي، اجتماعي، آداب وسنن و رسوم كشورهاي مختلف اسلامي اطلاع رساني كنيم تا كاربر بتواند با انتخاب كشور مورد نظر تصوير كلي از فضاي فرهنگي اجتماعي آن كشور به دور از جريانات سياسي و غيره به دست آورد.

وي که با ایسنا گفت وگو می کرد ادامه داد: در بخش فرق اسلامي نيز مهمترين فرق رسمي موجود در دنياي اسلام كه بر اساس استراتژي تقريب مذاهب اسلامي به عنوان فرق اسلامي پذيرفته شده‌اند، معرفي شدند.

فلسفه ايجاد اين بخش نيز آن است كه متاسفانه سايت‌هاي كثير ضد وحدت اسلامي با رويكردي بسته تنها اقدام به معرفي فرقه صاحبان سايت به عنوان فرقه ناجيه و برحق مي‌كنند و با مشتي اباطيل ساير فرق را آماج انتقاد و حمله قرار مي‌دهند.

در اين بخش ما برخلاف اين گونه سايت‌ها طعنه و توهيني به هيچ يك از فرق صورت نگرفته است و به كاربران امكان داده شده كه با مطالعه مطالب اطلاعات اوليه را نسبت به فرق به دست آورند

بازدید : 596   محبوبیت : 5.67 (3 رای)
رای بدید به این سایت | تغییر |گزارش مشکل لینک | به دوستتون بگید | نظر‌ها (0)

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
12 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت پیوندها)

عضو: 0
مهمان: 12

بیشتر...
تبلیغات