کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

نخستین دانشگاه صنعتی ترکمنستان افتتاح می‌شود

فرستنده admin در تاريخ 2016/2/5 3:20:00 (696 بار خوانده شده) اخبار تركمنستان
معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور آموزش، ورزش، بهداشت و گردشگری اعلام کرد نخستین دانشگاه صنعتی این کشور و نیز مدرسه مشترک ترکمن-ژاپن وابسته به این دانشگاه افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از فارس، «صفردوردی تویلی‌اف» معاون رئیس جمهور ترکمنستان، در جلسه هیئت دولت این کشور که شب گذشته به سرپرستی «قربانقلی بردی‌محمداف» برگزار شد، از افتتاح اولین دانشگاه صنعتی ترکمنستان به دستور رئیس جمهور خبر داد.

این مقام عالی رتبه دولت ترکمنستان افزود: اولین دانشگاه صنعتی ترکمنستان به افتخار «اغوزخان» جد ترکمن‌ها به عنوان «دانشگاه صنعتی اوغوزخان» نام‌گذاری شده‌ است.

معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور آموزش، بهداشت، ورزش و گردشگری در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد: در اولین دانشگاه صنعتی ترکمنستان رشته‌های مختلف صنعتی و تکنولوژی ایجاد خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: در درون این دانشگاه مدرسه مشترک ترکمن –ژاپن نیز دایز خواهد شد.

رئیس جمهور ترکمنستان نیز پس از این گزارش تاکید کرد: افتتاح دانشگاه صنعتی اغوزخان نقش مهمی را در تربیت نیروهای متخصص فنی و مهندسی که قرار است در توسعه صنعت ترکمنستان سهیم باشند، ایفا خواهد کرد.

وی همچنین دستور داد شعبه‌های این دانشگاه در سایر استان‌های ترکمنستان نیز افتتاح شود و کلیه نهادهای دانشگاه صنعتی مذکور و شعبه‌های آن با پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری مجهز شوند.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین درباره افتتاح مدرسه مشترک ترکمن-ژاپن وابسته به دانشگاه صنعتی ترکمنستان است گفت: «عشق‌آباد» در حال حاضر مناسبات و مراودات خود را با شرکای خارجی خود به صورت فعالانه توسعه و گسترش می‌دهد و افتتاحیه مدرسه ژاپنی در عشق‌آباد در تربیت نیروهای متخصص صنعتی و آموزش زبان ژاپنی نقش مهمی را ایفا خواهد نمود.

در ترکمنستان حدود 20 دانشگاه و دانشکده دولتی فعال هستند و تحصیل در کلیه مدارس آموزش عالی در این کشور آسیای مرکزی رایگان است.

پذیرش گسترده دانشجویان کشورهای خارجی در این کشور در سال جاری آغاز شده‏‌ و رئیس جمهور ترکمنستان از مسئولان سیستم آموزش عالی این کشور خواسته است که تبادل دانشجو با کشورهای خارجی را گسترش دهند.

در ترکمنستان مدرسه و دانشگاه غیر دولتی وجود ندارد.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
14 کاربر آن‌لاين است (8 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 14

بیشتر...
تبلیغات