کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

گپی با محمد زیادی یلمه یکی از یاران نزدیک قرجه طیار

تصویر کوچک شده در آستانه بهارهستیم. بهاری که پس از هفت اسفند دل انگیزتر شده است. هنوز از انتخاب قرجه طیار با رای قاطع و حماسی مردم گنبد وقت زیادی نگذشته است که به سراغ محمد زیادی یلمه یکی از یاران نزدیک و پرتلاشش رفتیم تا گپ و گفتی داشته باشیم.

زیادی یلمه فرهنگی بازنشسته و فعال انتخاباتی باتجربه به عنوان هماهنگ کننده تشکیلات قرجه طیار فعالیت میکرد. به محض ورود به منزلش که در خیابان میهن غربی قرار داشت نامه های مکتوب شهید اترک طیار در دوران نمایندگی اش را مشاهده نمودیم که همچون سند تاریخی بود و بیانگر خط زیبا و قلم والا و همت عالی آن شهید والامقام .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از اولکامیز، در این گفتگوی صمیمی و دو ساعته عنایت زیادی یلمه نیز حضور داشت و در بحث ها مشارکت می کرد. وی نیز در سیاست به راه پدر رفته و در تشکیلات قرجه تلاش نموده بود. حرف های محمد زیادی یلمه را در مورد انتخابات و نماینده منتخب مردم گنبد با ما هم می خوانیم :

تصویر کوچک شده
عوامل پیروزی

آغزی بیر ایلاتینگ اوباسی آباد / آغزی آلا ملتینگ یاشاماغی قین

با توکل به خدا حرکت مان را شروع کردیم و مردم را به حضور بیشتر و اتحاد و همدلی دعوت نمودیم با همت و یاری این ملت شریف و آگاه به نتیجه هم رسیدیم. در این موفقیت بی نظیر عوامل مختلفی نقش داشتند از جمله نام و یاد شهید اترک طیار که در خاطره ها زنده بود. همگامی خانواده شهید اترک با تشکیلات قرجه سبب احیا و تقویت تشکیلات شد و نیروها دور و بر خود جمع کرد. حضور یاشولی ها پس از 29 بهمن و پیوستن به جمع یاران و حامیان قرجه.

یاشولی ها با توجه به پتانسیلی که در آقای طیار دیدند وی را به عنون کاندیدای مورد حمایت خود انتخاب کردند. در این حین خانواده شهید معمی هلاکو ازجمله برادر آن شهید نیز همگام با یاشولی ها حمایت خود را اعلام نمودند و عوامل ریز و درشت دیگر که همه دست به دست هم دادند تا قرجه طیار پیروز میدان شود.

نقش یاشولی ها
یاشولی ها گروه مرجع و تاثیرگذاری بودند و نقش انکارناپذیری داشتند. این گروه مردمی و خودجوش با تلاش چند ماهه افکار عمومی را بیدار ساخته و تنور انتخابات را گرم نگه داشتند. آنها رای خاموش را جذب نموده و آرای خاکستری را به سوی قرجه طیار کاندیدای مورد حمایت شان سوق دادند.

برآمدن طیار از سبد یاشولی ها

یاشولی ها از کاندیداها شناخت قبلی داشتند. البته سخنرانی کاندیداها نیز تاثیرگذار بود. سخنرانی قوی قرجه طیار در تالار بابایی یاشولی ها را تحت تاثیر قرار داد به گونه ای که با 217 رای قرجه را کاندیدای مورد حمایت خود اعلام نمودند. حتی ورود و خروج و قاطعیت و استحکام سخنان و برنامه های کادنیداها نیزمهم بود. البته مضاف بر اینکه یاشولی ها قبل از انتخاب یکایک کاندیداها را به شیوه های مختلف رصد کرده بودند.

برنامه های طیار
طیار برنامه های کوتاه مدت – میان مدت و بلند مدت دارد و برای تحقق و اجرای آنها تلاش خواهد نمود. وی راه عمویش شهید اترک را ادامه خواهد داد

تشکیلات طیار

تقریبا یک سال قبل شروع کردیم که بعلت تصادف سه ماه وقفه ایجاد شد بعد از وقفه به شدت کار کردیم. کلا با نیروهای سیاسی منطقه رایزنی کردیم در روستاها افراد موثر و انتخاباتی را شناسایی نموده و نظر مساعد آنها را جلب می کردیم . آقای طیار سابقه انتخاباتی بود و در انتخابات نیروهای که مشارکت می کردند خوب می شناخت و با رایزنی و تفهیم برنامه ها نظر موافق آنها را جلب می کردیم.

شهید اترک طیار
طیار بزرگمرد آزاده ای بود و روابط عمومی بسیار قوی ای داشت همیشه اعتلا و اتحاد و همدلی را برای گنبد و گنبدی ها میخواست. در فکر توسعه فرهنگ ترکمن بود و در سخنرانی های خود با زبان ترکمنی شیرین در قلوب مردم جای می گرفت. آن شهید والامقام انسانی کاریزماتیک بود. قرجه برادرزاده ایشان بود و این از نظر روحی روانی در اذهان مردم بار مثبتی داشت . طیار بزرگ با توجه به سابقه تنظیم برنامه برای رادیو گرگان با فرهنگ ترکمن عجین بود و با بیانات پرمحتوا مردم را به سوی خود جذب نمود.

دو خاطره
آقای اترک طیار می گفت که من خاک پای مردم هستم لیاقت مردم خیلی بیشتر از این هاست و بر این اساس هرچه خدمت بکنیم باز هم کم است

یکی روز مسئله ای پیش امد و سئوال کردم که آقای طیار شما سیاسی هستید یا عاطفی؟ او گفت من سیاستمداری هستم که عاطفه ام بر سیاستم غلبه دارد.

شاخصه های یک نماینده
نمایندگان مجلس باید از شاخصه هایی چون استقلال – احساس مسئولیت – پاکدستی – شجاعت – خدمتگزاری و عدالت خواهی برخوردار باشند. بنده تمام این موارد در شخصیت قرجه طیار که بزرگ شده مکتب شهید اترک می باشد می بینم . نماینده منتخب گنبد با این شاخصه ها برای منطقه خوب فعالیت خواهد نمود و منشا خیر و خدمت خواهد شد.

دغدغه های طیار
بنا به پیشینه شخصیتی قرجه طیارتمام هم و غم وی این است که بنواند به مردم بهتر خدمت کند. هنوز سه ماه به آغاز مجلس دهم باقی است وی برای تحقق برنامه هایش تلاش مضاعف خواهد نمود. ما به عنوان یاران وی با تمام قوا از قرجه حمایت می کنیم. یاشولی ها نیز پشتیبانی خواهند کرد . یاشولی ها ه طیار را نماد اتحاد می دانند و پشتیبانش خواهند شد.

فضای مجلس
در این دوره مجلس از نظر جریانات سیاسی فضای متفاوتی خواهد داشت دوره قبل تقریبا یکدست بود اما در این دوره چند صدایی حاکم بوده و شاهد تضارب آرا خواهیم بود و این سبب پختگی و پویایی خواهد شد. این تضارب آرا موجب می شود که قوانین کارشناسانه و با دقت توسط نمایندگان تصویب شود. دیدگاهها با پختگی بیرون خواهند آمد. هر چه مجلس قوی تر باشد دولت در عمل به برنامه هایش راحتتر است.

دیدار قرجه با لاریجانی

اخیرا به دعوت علی لاریجانی قرجه به همراه ابراهیمی و قره خانی دو تن از نمایندگان منتخب مردم گلستان به تهران رفت و با وی از نزدیک دیدار داشت. قرجه در این دیدار گفت: بنده فردی مستقل هستم ولی از برنامه های خوب دولت حمایت خواهم نمود و در برابر برنامه های که به نفع مردم نباشد خواهم ایستاد.

لاریجانی رئیس می شود
به نظر من شواهد و قرائن نشان می دهد که در مجلس دهم احتمالا لاریجانی خواهد شد در یک سال اخیر در مسئله برجام خوب عمل کرد و با دولت هماهنگ بود. دولت هم به نظر می رسد که با رساست لاریجانی بهتر عمل کند.

رسانه ها و فضای مجازی
در فضای مجازی برخی ها عدالت را رعایت کردند و کاملا بی طرفانه عمل می کردند سایت اولکامیز و کانال یاشولی ها عملکرد موفقی داشتند و قاطع ازجریان یاشولی ها و کاندیدای مورد حمایت آنها حمایت کردند. عملکرد سایت دانشجویان و دانش اموختگان ترکمن هم خوب بود به خصوص نظر سنجی شان بی طرفانه بود.

کلام آخر
در پایان از تمام کسانی که از اول تا آخر ما را در این راه یاری دادند تشکر نموده وا اگر تحیانا در اثر فشار کاری گاها با تندی رفتار کردیم و یا نسبت به کسی بی احترامی شده باشد از یکایک عزیزان پوزش می طلبیم.

گفتگو از: لطیف ایزدی
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاين
11 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 11

بیشتر...
تبلیغات