کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

ابراهیم عطالر، عضو شورای اسلامی شهر گنبد استعفا داد

فرستنده admin در تاريخ 2016/4/24 21:10:00 (600 بار خوانده شده) گزارش
تصویر کوچک شده در جلسه شورای اسلامی گنبدکاووس، استعفای ابراهیم عطالر، عضو شورای اسلامی در دستور کار شورا قرار گرفته و مطرح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از تورکمن نیوز، ابراهیم عطالر در جلسه علنی شورای اسلامی شهر گنبد با قرائت متن بیانیه‌ای از استعفای خود دفاع کرد.

عطالر در توضیح علت استعفای خود گفت: تاکنون شهردار گنبد اهانت‌ها و کارشکنی‌های زیادی نسبت به مصوبات شورا داشته که پیش از این یک بار هم کار به استیضاح وی کشید اما موضوع بعلت عدم اهتمام برخی از اعضای شورا به نتیجه نرسید.

وی افزود: دوشنبه 23 فروردین در جلسه 441 علنی شورای اسلامی در وقت مقرر رسیدگی به امور عمرانی شهر گنبد وقتی نتوانست در مقابل توضیحات فنی و منطقی عضو شورا پاسخ‌گو باشد با اهانت و پرخاشگری که حاکی از عدم تعادل روحی وی است جلسه شورا را مختل ساخت.

عطالر تصریح کرد: در اعتراض به موارد ذکر شده و مسائل قابل تأمل زیادی که از شهردار شهر عبدالمجید قزلجه تاکنون دیده شده از جمله حیف و میل بیت المال، واگذاری قراردادها و پروژه‌ها بدون درنظر گرفتن صرفه و صلاح شهر به افراد خاص و مدیریت ناسالم و ناکارآمد مالی و عدم پایبندی به تعهدات و قوانین همچنین در اعتراض شدید به جسارت و بی‌احترامی وی به منتخبین مردم و اعضای شورای شهر که به کرار با بی‌ادبی و تندخویی و عدم تعادل رفتار از شهردار مواجه شده‌ایم و با توجه به سوگند به خدمت صادقانه که به مردم شریف و عزتمند شهر گنبد کاووس در جهت تحقق توسعه و آبادانی شهر متعهد هستیم که با شهردار فعلی آنگونه که در شأن و شایسته شهروندان گنبد باشد غیر ممکن است، استعفای خود را اعلام می‌دارم.


متن نامه استعفا ابراهیم عطالر، عضو شورای اسلامی شهر گنبد کاووس:بسم الله ارحمن الرحیم

«كُلُكُّم راعٍ و كُلُكُّم مَسؤولٌ عَن رَعِيَتِهِ»

من در برابر کلام الله مجید، به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می نمایم که در حفظ امانت و انجام هر چه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم. و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چار چوب وظائف و اختیارات خود مراعات نمایم. و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادام که در شورای اسلامی عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر، روستا و شهرداری اهتمام نمایم.
اعضای محترم شورای اسلامی شهر گنبد کاووس، همرهان ارجمند؛ همه ما سوگندی را که در پیشگاه خداوند باریتعالی و در حضور سراسر مهر و اعتماد مردم شریف گنبد کاووس در تاریخ 12 شهریورماه 1392 بر دل و زبان جاری کردیم به یاد داریم.
بی شک نیت پاک یکایک شما اعضای محترم بر پایبندی به سوگند و عهدی که با مردم بستیم استوار است.
از محور های اصلی این سوگند نامه سراسر مقدس ، حفظ امانت ، خدمت به مردم ، پایبندی به قانون اساسی و سایر قوانین کشور ، عدالت و انصاف و اهتمام در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری از نکات بارز و غیر قابل چشم پوشی است.
اینجانب ضمن صحه گذاشتن بر خلوص نیت و تلاش شما بزرگواران ، مراتب نارضایتی از عملکرد و اعتراض خود را از عدم کفایت روند توسعه شهر آنگونه که شایسته مردم شریف و توانمندی ها و قابلیت های شهر باشد اعلام داشته ، دلیل اصلی این معضل را عدم پایبندی و بی اعتنایی شهردار شهر به قوانین و مقررات کشور و بر نامه ها ، مصوبات و تصمیمات متخذه شورای اسلامی که همانا به منزله قانون برای ایشان است اعلام میدارم .
دلیل این مطلب بر شما ارجمندان پوشیده نیست و انبوه مصوبات و تصمیمات شورا در راستای عمران و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر که نه تنها مغفول مانده بلکه مشکلات عدیده ای اعم از سد معابر توسط کسبه مجاز و غیر مجاز ، شیوع پدیده زشت و مذموم تکدی گری ، بر خورد نا برابر و نا عادلانه مالی و رفتار دور از شان با ارباب رجوع توسط شهردار و شهرداری ، اقدامات عمرانی ناکافی و یا خارج از برنامه و پر از شائبه در سطح شهر به شکلی که با توجه به بودجه مصوب به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر شهرهای استان نیست . افزایش روز افزون مشکلات ترافیکی و معضل پارکینگ که با لوایح و پیشنهادات شهردار در مناطق غیر اضطرار با مبالغ غیر اقتصادی و نامعقول که در نتیجه تامین پارکینگ در مناطق پر معضل توسط سازندگان خاص مسکوت مانده است و عقیم ماندن برنامه های توسعه شهر و موارد دیگر که شما ارجمندان همه روزه شاهد آن بوده اید .
نیاز به ذکر و یاد آوری است فراز هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری که منشور اخلاقی شوراهای اسلامی بر گرفته از آن است.
• اعضای این شورا ها باید قدر دان مشارکت مردم باشند و خود را وقف خدمتی کنند که بر زندگی روز مره اهالی شهر دارای تاثیری مستقیم و نزدیک است.
• ملاک گزینش شهردار باید امانت و دینداری ، کفایت و کارآمدی ، نجابت و حسن سلوک با مردم باشد.
• خدای متعال را همواره حاضر و ناظر کار خود دانسته و خدمتی را که مردم بر دوش شما نهاده‌اند، به عبادتی بزرگ و موجب تقرب به خدا مبدل نمایند. اینجانب در اعتراض به موارد ذکر شده و موارد بسیار قابل تامل دیگر که در جای خود قابل طرح است و در اعتراض به عدم اهتمام شما اعضای محترم شهر به رسیدگی به موضوع در جهت رفع معضل، و رفتار منفعلانه که موجب جسارت بیش از پیش آقای شهر دار شهر، عبد المجید قزلجه در عدم پایبندی به تعهدات و وظایف خود و قوانین و همچنین اعتراض شدید به جسارت و بی احترامی به مردم و اعضای شورای شهر تا جایی که در عکس العمل به اظهار نظر فنی و قانونی اعضا کرار با تند خویی و رفتار دور از ادب و احترام و در مواردی با حمله ور شدن و ناسزا (فحش ) همراه بوده است و در اعتراض به عدم عکس العمل شما اعضای محترم و با توجه به اینکه در شرایط فعلی عمل به سوگند و خدمت به مردم شریف و عزتمند و تحقق توسعه و آبادانی شهر آنگونه که شایسته ایشان است را غیر ممکن دانسته از شما تقاضای موافقت با استعفای اینجانب از عضویت در شورای شهر گنبد کاووس را دارم.

ابراهیم عطالر
عضو شورای اسلامی شهر گنبد کاووس
4 اردیبهشت 1395
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
کاربر مهمان
فرستاده‌شده در تاریخ: 2016/4/28 6:11  به روز‌شده در تاریخ: 2016/4/28 20:12
 در خصوص شورا و شهردار گنبد
با سلام و عرض ادب خدمت همه شهروندان و دلسوزان و خادمان تلاشگر
ضرب المثل معروف ترکمنی " یئر قاتی بولسه اوکئوز اوکئوزدن گورار " مردم بی پول ، درآمد دولت شهرداری و... بسیار پایین ، تازه از حصر تحریم رها شدیم ، قیمت نفت پایین امده ، ......
درخواست شهروندان ، انتظارات مردم از شهرداری و شهردار ، شورای شهر و کلیه مسئولین بسیار زیاد ....
این همه را درکنار هم بگذارید و مسئله قضاوت نمایید . آیا ما باید بنشینیم و بخاطرچنین مسائلی همدیگر را تخریب نماییم .
دوست عزیز جناب خوجملی ، سخنان و مطالبی را که بیان می فرمایید سنجیده و منطقی ارائه نمایید . عباراتی مانند قانون شکنی ، قانون گریزی ، حیف و میل بیت المال ، عدم سلامت روحی را نسبت دادن به شخصی که در جایگاه شهرداری یک شهر هستند بسیار سنگین و قطعاً جرات و متعاقب آن هزینه خواهد داشت .
به نظر این حقیر : چرا قبل از انتخاب برای فردی که 5 سال سابقه کار در همین شهرداری را داشته ، 2 سال خدمت در بنیاد مسکن ، 2 سال همکاری با کمیته انقلاب اسلامی ، 2 سال مشاور استاندار گلستان ( آقای مهیمنی) ، {و اگر تحصیلات ایشان را نیز با فردی مثل عطالر خواستید مقایسه نمایید ( دیپلم با معدل الف یکی از بهترین دبیرستان های تهران و فارغ التحصیل دانشگاه علم و صنعت ایران ... ولی باز هم عرض می کنم : بزرگی به عقل است نه به سال ، دارایی به علم است نه به مال -- مهندس عبدالمجید قزلجه نه ادعای یاشولی بودن را داشته و نه هیچ جایی مدارکش و سوابقش را به رخ مردم کشیده است) } عبرات فوق صدق نداشته و یکباره اینگونه شده است . آیا ایشان ( شوراها ) که امانت دار مردم هستند بدون شناخت شهردار را انتخاب نموده اند . اگر چنین است بنابراین این خیانت بزرگی خواهد بود .
یا به گونه دیگری موضوع را طرح نماییم : دو سال از انتخاب شوراها ی محترم و شهردار زمان سپری شده است . چندی قبل در جامعه وبین اقشار مختلف مردم عملکرد شورا و شهردار را بسیار خوب و رضایت بخش بوده است .
بنابراین اختلاف نباید خیلی عمیق و ریشه ای باشد .
َ
به نظر من افرادی که مطالبی در خصوص شورای شهر و شهردار نظرات خود را بیان نمودند ( مثل جنابعالی- خوجملی) مغرضانه و یکطرفه است. ( حتی تردید دارم نظرات بنده در سایت درج یا منتشر شود )

مطالب بالا برای سایت خبری اولکامیز ارائه شد و متاسفانه ایشان آن را درج و منتشر نکردند تا شفاف سازی بهتری صورت پذیرد و مشخص گردید که آن سایت خبری بصورت مغرضانه و یکطرفه عمل برخورد می نماید .
تمنا دارم شما مدیر محترم پس از بررسی و در صورت نیاز اصلاح نموده و مطالب را درج فرمایید . ( با تشکر - علی ....)
پاسخ

فرستنده شاخه
کاربر مهمان
فرستاده‌شده در تاریخ: 2016/5/17 5:06  به روز‌شده در تاریخ: 2016/5/20 2:03
 شهرداری گنبد
بسمه تعالی
پیشنهاد به شورا ها
لطفا قبل از اینکه شهردار را استیضاح نمایید و یا پس از استیضاح و کنار گذاشتن ایشان از عمل خود پشیمان شوید می توانید خیلی راحت نظر سنجی عمومی از طریق پیامک داشته باشید ( همان کاری که برای خیلی از مسائل در صدا و سیما انجام میگردد . آیا تصمیمی که شما ها می گیرید خیلی مهم و پر اهمیت است .لطفاً خام نشوید ، یا نسبت به جایگاهی که دارید مغرور نگردید )
از شما تمنا دارم پیشنهاد مرا بپذیرید و نظر عامه مردم را یک بار دیگر نسبت به شهردار جویا شوید .

محمد نبی پورمند داشلی برون
پاسخ
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
10 کاربر آن‌لاين است (9 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 10

بیشتر...
تبلیغات