کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

هفته فرهنگی ترکمنستان در تهران برگزار شد + تصاویر

فرستنده admin در تاريخ 2016/5/21 19:10:00 (671 بار خوانده شده) اخبار تركمنستان
تصویر کوچک شده به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن، سه شنبه 28 اردیبهشت تالار وحدت پذیرای هیات فرهنگی بزرگی از ترکمنستان بود. در این مراسم افتتاحیه رییس سازمان ارتباطات اسلامی و فرهنگی کشورمان جناب آقای ابراهیمی، وزیر فرهنگ ترکمنستان، سفیر ترکمنستان در ایران حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از مهر، در ابتدای این برنامه که با پخش سرود رسمی دو کشور ایران و ترکمنستان آغاز بکار کرد، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تبریک آغاز هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران و تقدیر از تصمیم روسای جمهوری دو کشور برای برپایی این برنامه فرهنگی گفت: ترکمنستان بعد از عراق، طولانی ترین مرزها را با ایران دارد و این مرزها هم همواره امن و بدون تنش بوده است که ما این را مدیون دوستی دو کشور می دانیم.


تصویر کوچک شده


وی افزود: در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ ایران با بیش از ۶۰ نفر از هنرمندانش در ترکمنستان حضور یافت و هفته فرهنگی ایران در این کشور برگزار شد. امروز مفتخریم که میزان اولین هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران هستیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سخنانش چهره هایی مانند ابوسعید ابوالخیر، انوری ابیوردی و زمخشری را از چهره های فرهنگی که دو کشور ایران و ترکمنستان را به هم پیوند داده اند، برشمرد و با اشاره به اشتراکات فرهنگی ایران و ترکمنستان گفت: این ارتباط بسیار عمیق و ریشه دار است و امیدواریم بیش از پیش توسعه پیدا کند و ما بتوانیم شاهد روابط دو کشور در بالاترین درجه باشیم.

در این مراسم همچنین احمد قربانف سفیر فوق العاده و تام الاختیار ترکمنستان در ایران در سخنان کوتاهی با بیان اینکه برنامه روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران به درخواست روسای جمهوری دو کشور برپا شده است، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به جهت مساعدت هایشان در برگزاری این برنامه قدردانی کرد.

همچنین قاراجایف وزیر فرهنگ ترکمنستان در سخنانی با تبریک آغاز روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران برای میهمانان گرامی آرزوی توفیق کرد و گفت: در نتیجه هدایت های رئیس جمهور ترکمنستان و به منظور گسترش روابط دوستانه با جهان، دولت ترکمنستان به تعمیق روابط دو جانبه فرهنگی اهمیت بسزایی می دهد و برگزاری روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران نشانه ای از استحکام در روابط بین دو ملت است.

وزیر فرهنگ ترکمنستان ادامه داد: دولت ترکمنستان وارد عرصه جدیدی از روابط دوستانه با ایران شده و تبادل میان اساتید فرهنگ و هنر ایران و ترکمنستان به صورت مستمر ادامه دارد. از اول تا ۵ فوریه ۲۰۱۶ روزهای فرهنگی ایران در ترکمنستان با موفقیت برگزار شد و اخیرا هم تعدادی از چهره های فرهنگی با سفر به استان گلستان بر سر مزار مختوم قلی فراغی و محمد آزادی دو شاعر ترکمن که در ایران مدفون هستند، حضور یافتند و به آنها ادای احترام کردند.

به گفته قاراجایف هدف اصلی از برنامه هایی از قبیل روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران، گسترش و تعمیق هر چه بیشتر تعاملات میان دو کشور است و به همین جهت لازم است از روسای جمهور ایران و ترکمنستان که امکان برگزاری این برنامه را مهیا کردند، قدردانی لازم صورت گیرد.

تصویر کوچک شده


در ادامه مراسم افتتاح روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران، برنامه های متنوع اجرای موسیقی به اجرا درآمد.


تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتعداد زیادی از بزرگان ترکمن در تهران از جمله مهندس آنا آخوندی،دکتر ملاعاشیر قاضی،و دانشجویان دانشگاه های تهران در این مراسم حضور داشتند،از چهره های شاخص منطقه حضور دکتر ارازمحمد سارلی و حاجی نیازی ساعی مشهود بود.


تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهسالن تالار وحدت مملو از جمعیت بوده و عمده سفرای کشورهای مختلف جهان بهمراه خانواده هایشان در این مراسم حضور داشتند.


تصویر کوچک شده
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
15 کاربر آن‌لاين است (8 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 15

بیشتر...
تبلیغات