کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

نتایج اولیه آزمون سراسری 95 چهارشنبه اعلام می‌شود

فرستنده admin در تاريخ 2016/8/10 5:50:00 (392 بار خوانده شده) اخبار ويژه جوانان

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 95 در صبح فردا خبر داد و گفت: کارنامه تمامی داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 20 مرداد بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار داده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایلنا، ابراهیم خدایی؛ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات عالی سال 95 اظهار کرد: ثبت‌نام داوطلبان آزمون سراسری سال 95 برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان آموزشگاه‌ها و آموزش عالی و همچنین برای پروژه‌های تحصیلی آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان انجام شد و 860437 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 509 هزارو 143 نفر زن و 351هزار و 294 نفر مرد هستند و به عبارت دیگر 17/59 درصد ثبت نام کنندگان زن و 83/40 درصد آنها مرد هستند.

وی گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون سراسری سال 95 ساعت 18 روز دوشنبه 18 مرداد 95 در گروه‌های آزمایشی مختلف به تدریج بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار گرفته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: از تعداد 772هزار و 982 نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته براساس کارنامه صادره تعداد 531هزار و 906 داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه هستند که از این تعداد 140 هزار و 189 نفر در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، 173هزار و 482 نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، 135هزار و 219 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 42هزار و 234 نفر در گروه آزمایشی هنر و 4هزار و 782 نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجی مجاز به انتخاب رشته شدند.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: به منظور مساعدت بیشتر برای داوطلبان دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصلی چاپ و تکثیر می‌شود و دفترچه‌های چاپ شده از روز شنبه 23 مرداد 95 تا روز 28 مرداد ماه در نمایندگی‌ توزیع روزنامه ایران و از طریق باجه روزنامه‌فروشی سراسر کشور توزیع می‌شود. بنابراین داوطلبان می‌توانند با مراجعه با باجه‌های مذکور در شهرستان محل اقامت خود و پرداخت هزینه مربوطه به دریافت این دفترچه راهنما اقدام کنند.

خدایی افزود: نتیجه اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 20 مرداد بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار داده می‌شود.

وی افزود: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور برای رشته‌های بدون آزمون و ثبت‌نام و انتخاب رشته توسط داوطلبان علاقه‌مند و واجد‌ شرایط از روز چهارشنبه 20 مرداد و از طریق سازمان سنجش انجام خواهد شد و فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های دارای شرایط خاص در روز پنجشنبه 21 مرداد از طریق سایت منتشر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته مجازی اظهار کرد: این نرم‌افزار به داوطلب این امکان را می‌دهد با توجه به وضعیت علمی و نمره خود که در آزمون سراسری کسب کرده خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 94 مقایسه و امکان قبولی خود را مشاهده کند و برای این منظور بیشتر تغییرات و شرایط و ضوابط گزینش آزمون سراسری 95 نسبت به آزمون سال 94 در فایل اطلاعات آزمون سراسری سال 94 اعمال شده است.

خدایی افزود: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده این نرم‌افزار از بعدازظهر روز چهارشنبه 20 مرداد 95 برای هریک از گروه‌های آزمایشی مختلف به تدریج از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sangesh.org در دسترس داوطلبان آزمون سراسری قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد:‌کتاب آشنایی بیشتر با رشته‌های دانشگاهی نیز در این زمینه تهیه شده است و جلد اول این کتاب برای گروه‌های ریاضی و رشته‌های مشترک هنر و زبان، جلد دوم برای گروه تجربی و رشته‌های مشترک هنر و زبان‌های خارجی و آخرین جلد برای داوطلبان گروه انسانی و هنر و زبان‌های خارجی منتشر می‌شود و نسبت به راهنمایی و آشنایی با رشته‌های مختلف دانشگاهی به منظور استفاده داوطلبان و مشاورین و سایر علاقه‌مندان انتشار می‌یابد.

خدایی همچنین اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون سراسری سال 95 در 31 شهریورماه اعلام خواهد شد.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
17 کاربر آن‌لاين است (9 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 17

بیشتر...
تبلیغات