کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

استاندار: سرمایه گذاران استقبالی از تکمیل پتروشیمی گلستان ندارند

فرستنده admin در تاريخ 2016/9/4 20:30:00 (443 بار خوانده شده) اخبار اقتصادي

استاندار گلستان گفت: به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی، هیچ سرمایه گذاری حاضر به ورود و تکمیل مجتمع پتروشیمی گلستان نیست و بانک هایی که پیش از این اظهار تمایل کرده بوده اند، پا پس کشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، حسن صادقلو روز شنبه در پانزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در گرگان با اشاره به وضعیت مجتمع پتروشیمی اضافه کرد: این پروژه مربوط به بخش خصوصی است و در عین حال دولت به تعهد خود در خصوص تهیه خوراک برای این مجتمع پایبند است، اما مساله مهم این نکته بوده که احداث این مجتمع توجیه اقتصادی ندارد.

وی یادآور شد: نیاز کشور به فرآورده های مجتمع های پتروشیمی سالانه 2.5 میلیون تن است، درحالی که تولید سالانه کشور بیش از 5 میلیون تن بوده و 11 کارخانه جدید نیز در حال تکمیل عملیات اجرایی هستند.

استاندار گلستان ادامه داد: گفته می شود برای تکمیل این مجتمع به بیش از 9هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است، درحالی که به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی هیچ سرمایه گذاری حاضر به ورود و سرمایه گذاری در این حوزه نیست.

وی اظهار کرد: بخش خصوصی متولی کار است، با این حال به دلیل اینکه 280 میلیارد ریال از پول مردم در اختیار آنان قرار دارد حاضریم با یک روش منطقی که قابل توجیه باشد، مسیر را به نوع دیگری مدیریت کنیم ولی تاکنون بخش خصوصی اقدامی در این زمینه نکرده است.

پتروشیمی گلستان از جمله طرحهای دولت قبل است که باوجود استقبال و سرمایه گذاری مردم و شروع اولیه طرح به سرانجام نرسید.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
6 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 6

بیشتر...
تبلیغات