کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

دوره ریاست‌ جمهوری در ترکمنستان از 5 به 7 سال افزایش یافت

فرستنده admin در تاريخ 2016/9/16 8:10:00 (437 بار خوانده شده) اخبار تركمنستان

تصویر کوچک شده طبق قانون جدید ترکمنستان، دوره ریاست جمهوری در این کشور از 5 سال به 7 سال افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از فارس، اعضای مجلس مصلحتی ریش‌سفیدان ترکمنستان، اصلاحیه قانون اساسی این کشور را با اکثر آرا تصویب و به امضاء «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس‌جمهور ترکمنستان رساند.

طبق این گزارش، تمدید مهلت ریاست جمهوری از 5 سال فعلی به 7 سال، حذف محدودیت سنی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و تعیین سن مجاز از 40 سال تا 70 سال برای نامزدهای ریاست جمهوری، تعیین نماینده تام‌الاختیار در امور حقوق‌بشری، تأکید مجدد بر اصل بی‌طرفی، در نظر گرفتن منافع و حمایت از بخش خصوصی و فعالان حقوق بشر و قوانین مربوط به نامزدها و انتخابات ریاست جمهوری از مهمترین اصلاحات و تغییرات شاخص در قانون اساسی جدید ترکمنستان است که آخرین بار در سپتامبر ماه سال 2008 میلادی اصلاح شده بود.

این گزارش افزود: در جریان اجلاس امروز شورای مصلحتی ریش‌سفیدان ترکمنستان، همچنین تعدادی از ریش‌سفیدان و بانوان نمونه این کشور به پاس خدمات اجتماعی و فردی آنها در راستای رشد و توسعه کشور مورد تجلیل قرار گرفته و به برخی از آنها مدال‌ افتخار اعطا گردید.

بر اساس این گزارش، چند از نمایندگان ریش‌سفیدان استان‌های پنجگانه و شهر عشق‌آباد نیز طی سخنانی در این نشست، رضایت خاطر و ادامه حمایت‌های خود از سیاست‌های داخلی و خارجی دولت بردی‌محمداف را اعلام کردند.

رئیس‌جمهور ترکمنستان نیز در این اجلاس طی سخنانی گزارشی از عملکرد و برنامه‌های آتی دولت خود در زمینه توسعه همه‌جانبه در این کشور و نیز ابعاد مختلف سیاست خارجی و داخلی را ارائه و تأکید کرد: اصلاح قانون اساسی این کشور در واقع اقتضاء شرایط معاصر می‌باشد که مسئولیت‌ها و وظایف جدیدی را برای دولت‌مردان ایجاد می‌کند.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
13 کاربر آن‌لاين است (7 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 13

بیشتر...
تبلیغات