کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

نماینده مجلس: پیگیر رفع شرایط نامناسب ایرانیان زندانی در ترکمنستان هستیم

فرستنده admin در تاريخ 2016/9/19 9:20:00 (411 بار خوانده شده) اخبار تركمنستان

نماینده مردم شهرستانهای غرب گلستان با اشاره به آنچه که شرایط نامناسب زندانیان ایرانی در ترکمنستان نامید، گفت: مجمع نمایندگان استان پیگیر جدی و در تلاش برای آزادی و یا انتقال زندانیان ایرانی از این کشور همسایه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، رامین نورقلی پور در دیدار با جمعی از مردم گُمیشان در همسایگی ترکمنستان که از شرایط زندانیان ایرانی در این کشور گلایه داشتند؛ افزود: این موضوع را قبول دارم و البته دغدغه جدی مجمع نمایندگان استان گلستان نیز هست.

وی ادامه داد: برخی زندانیان که حتی بعضا جرایم سبک دارند طی سالیان طولانی و به دور از خانواده در شرایط سخت زندانهای ترکمنستان بسر می برند و مجمع نمایندگان استان گلستان تصمیم گرفته است حتی در صورت ضرورت با سفر به این کشور همسایه مساله را به جد پیگیری کند.

این نماینده مجلس در عین حال از احتمال آزادی و یا انتقال 40 نفر از این زندانیان خبر داد و گفت: علاوه بر این تعداد با رایزنی هایی که در سطح ملی و بین المللی انجام خواهیم داد، امیدواریم که سایر زندانیان ایرانی در ترکمنستان به آغوش خانواده های خود بازگردند.

نورقلی پور در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری محرومیت گُمیشان اظهار داشت: یکی از طرح های در دست انجام این شهرستان احداث شهرک صنعتی شیلات در حوزه پرورش ماهی و میگو است که اجرایی شدن این شهرک می تواند نقش موثری در توسعه منطقه داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص مشکلات آب شرب گُمیشان نیز گفت: با تخصیص بودجه از سوی دولت و پیگیری نمایندگان این مشکل حل می شود.

گمیشان با 67 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گلستان با ترکمنستان مرز آبی و خاکی دارد و شغل بیشتر مردم آن صیادی است.

هر از چند گاه برخی از صیادان استان گلستان به دلیل مشکلات یا حوادثی همچون توفان یا خرابی قایق ناخواسته وارد مرزهای کشور همسایه شده و دستگیر می شوند.

از دیگر سو به سبب آنچه که مقررات سخت نامیده می شود ترکمنستان برای جرایم کوچک همچون همراه داشتن چند بسته سیگار مجازات های سنگین و زندان وضع کرده است که این موضوع برای رانندگان ایرانی که از گمرک اینچه برون در استان گلستان خارج می شوند؛ مشکلاتی ایجاد می کند.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
12 کاربر آن‌لاين است (8 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 12

بیشتر...
تبلیغات