کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

یک سردار شاداب، کلید گشودن دروازه کره

فرستنده admin در تاريخ 2016/10/11 2:40:00 (536 بار خوانده شده) اخبار ورزشي
تصویر کوچک شده از ابتدای شروع این فصل، هم به دقایق حضور سردار در زمین افزوده شده است و هم به تراکم بازی هایش.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از "ورزش سه"، نگاهی به بازی های باشگاهی جوان اول خط حمله تیم ملی ایران نشان می دهد که وی هنوز از لحاظ شرایط جسمانی به وضعیتی نرسیده است که هر چهار روز، 90 دقیقه در ترکیب تیمش بازی کند.

از عضویت در تیم ملی نوجوانان تا درخشش در لیگ روسیه و گلزنی های مستمر در تیم ملی بزرگسالان، سردار آزمون خیلی سریع مراحل پیشرفت را طی کرد و نوید یک بازیکن با کلاس و تکنیک بین المللی را برای آینده فوتبال ایران داد. با این حال باید منتظر ماند تا این جوان ترکمن کم کم به قدرت کافی برای تحمل بازی های کامل و سنگین متوالی برسد.

سردار آزمون از اسفندماه 1393 تا به امروز 86 بازی باشگاهی و ملی انجام داده که فقط در یک پنجم آنها بیش از 80 دقیقه در میدان حضور داشته و تقریبا در نیمی از مسابقات کمتر از یک نیمه کامل بازی کرده است.

با این حال از ابتدای شروع این فصل، هم به دقایق حضور وی در زمین افزوده شده است و هم به تراکم بازی هایش در لیگ روسیه، لیگ قهرمانان اروپا و تیم ملی به طوری که از 5 مرداد و بازی در مقابل اندرلشت تا بازی تیم ملی در تاشکند، آزمون در 16 بازی در عرض 72 روز حضور داشته و میانگین هر 4.5 روز یک بازی را تجربه کرده است.

در عین حال در این دوره، سردار آزمون در 43 درصد بازی ها بیش از 80 دقیقه و در 65 درصد آنها بیش از یک نیمه در زمین حضور داشته است. فراموش نکنیم که نه تنها شرایط ریکاوری در لیگ روسیه به خاطر فاصله زیاد و اختلاف ساعت بین شهرها خیلی سخت است بلکه سفرها به اروپای غربی و بازی در بلژیک، هلند، آلمان و همچنین همراهی تیم ملی در سفر به چین، فشرده ترین دوره عمر ورزشی آزمون را رقم زده است.

کارلوس کی روش به شرایط آزمون و همچنین جهانبخش واقف است و آرزو می کرد ایران در برابر قطر خیلی زود به گل برسد تا با بیرون کشیدن این دو لژیونر خسته، آنها را برای بازی با چین سر حال نگه دارد ولی گره خوردن روند بازی با قطر اجازه این کار را به سرمربی تیم ملی نداد. شرایطی که موجب شد آزمون و جهانبخش در شینیانگ نتوانند از شادابی کافی برخوردار باشند و انتظارات را برآورده کنند.

اما کی روش در تاشکند، از آزمون فقط 28 دقیقه بازی گرفت تا اینبار برابر کره با آمادگی جسمانی بهتری پا به میدان بگذارد. سردار آزمون که اولین گل ملی اش را به همین کره در دیداری دوستانه زده است، حتما انگیزه زیادی برای تکرار آن در یک بازی رسمی دارد و امیدواریم جوان خوش تکنیک و آینده دار فوتبال ما روز سه شنبه در اوج آمادگی فیزیکی آمار حیرت انگیز گل های زده اش را در تیم ملی بهبود بخشد.نویسنده: شاهین اشکان
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
5 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...
تبلیغات