کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

آموزش زبان ترکمنی در مدارس ممکن شد

فرستنده admin در تاريخ 2016/10/12 5:30:00 (745 بار خوانده شده) اخبار فرهنگي
تصویر کوچک شده دکتر ارازمحمدسارلی، رابط استاندار در امور ترکمن ها در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن از بسترسازی مناسب تدریس زبان ترکمنی در مدارس مناطق ترکمن نشین استان گلستان خبر داد.


دکتر ارازمحمد سارلی با اشاره به مکاتبات و مذاکرات صورت گرفته با وزارتین علوم و آموزش و پرورش در راستای عملیاتی شدن امکان تدریس زبان ترکمنی ، از دیدار خویش با مدیر کل آموزش و پرورش گلستان مبنی بر مجوز تدریس افزود که این مجوز طی دو نوبت مذاکره متعاقب برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در دفتر استاندار محترم و دفتر حضرت الله نورمفیدی(شنبه مورخ 17مهر 1395) از طرف ایشان اعلام گردید.

این استاد دانشگاه ، جزییات بیشتری در باره راهکار اجرایی آغاز تدریس زبان ترکمنی به نقل از مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان گفت: روش اجرایی مبتنی بر تقاضای انجمن اولیا و مربیان هر مدرسه با هماهنگی مدیریت و تصویب در شورای آموزش و پرورش شهرستان ممکن می باشد. همچنین ماده درسی و میزان حق الزحمه مدرس می باید مشخص گردد. البته زمان اجرای این واحد درسی در ساعات فوق برنامه خواهد بود.

دکتر سارلی با اشاره به آمادگی اهل قلم و کارشناسان این حوزه جهت اجرایی شدن این نیاز و خواسته ی عمومی ترکمن ها، از مدیران آموزش و پرورش شهرستانها خواست تا با اراده ی کافی به حمایت و بسترسازی از این اقدام مبارک مبادرت ورزند. البته انجمن اولیا و مربیان مدرسه می باید در ابتدا متقاضی تدریس این واحد درسی گردند.

آقای سارلی که به پیگیری اجرای اصل 15قانون اساسی اهتمام می ورزند در مورد رسم الخط ترکمنی توضیح داد که در این باره توافق کلی وجود دارد تفاوت نظر بر روی علایم گرافیکی چند حرف نمی تواند مانع اجرای آن برای سال تحصیلی امسال باشد. ضمن اینکه از برگزاری جلسه تخصصی زبان ترکمنی با مشارکت صاحب نظران امر در طول ماههای نزدیک خبر داد.

وی در پایان ضمن تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش استان بخاطر دغدغه ایشان نسبت به پاسخگویی به این خواسته ترکمنها اظهار امیدواری کرد تا از اکنون (مهرماه1395) مدیران و اولیای مدارس در مناطق ترکمن نشین برای ایجاد فضای تدریس زبان ترکمنی با رغبت و انگیزه ی بیشتری ورود و برنامه ریزی نموده؛ در طول سال تحصیلی امسال نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
12 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 12

بیشتر...
تبلیغات