کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

ماهی گیران ایرانی دستگیر شده توسط ترکمنستان در سلامت هستند


یک مسئول سیاسی آگاه و عضو شورای تامین شهرستان ساحلی گُمیشان در استان گلستان با تایید خبر دستگیری سه تن از ماهی گیران ایرانی توسط پلیس دریایی کشور ترکمنستان؛ گفت: این ماهی گیران در سلامت کامل هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن، وی که خواست نامش در این خبر درج نشود امروز جمعه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه تن از ماهی گیران اهل شهرستان گُمیشان از توابع استان گلستان روز گذشته توسط پلیس مرزی ترکمنستان دستگیر شدند اما هرگونه تیراندازی مورد تایید نیست و حادثه ای رخ نداده است.

وی با اشاره به موافقت نامه های مرزبانی دریایی ایران و ترکمنستان گفت: هنوز اسامی اتباع ایرانی و جزئیات دستگیری آنها از سوی کشور همسایه اعلام نشده است اما پیگیر موضوع هستیم هر چند به علت تعطیلی روزهای جمعه تا یکشنبه در ایران و ترکمنستان احتمالا این روند اندکی طولانی شود.

خبرنگار ایرنا از دیگر مسوولان ذیربط محلی کسب اطلاع کرد که هویت افراد دستگیر شده به نام های میکائیل و سراج کُر از روستای چارقلی و امین کردی از روستای خواجه نفس گُمیشان هستند که قایق آنها نیز توسط پلیس دریایی ترکمنستان توقیف شده است.

شهرستان ساحلی گُمیشان در کرانه شرقی دریای خزر و شمال غربی استان گلستان با بیش از 67 هزار نفر جمعیت هم مرز با کشور ترکمنستان بوده و شغل بیشتر مردمان آن صیادی است.

پیش از این برخی افراد محلی به خبرنگار ایرنا گفته بودند که نامشخص بودن علایم مرزی دریایی در مناطقی از دریای خزر باعث می شود که ماهی گیران ناخواسته به مرزهای کشور همسایه نزدیک و گاهی اوقات دستگیر شوند.
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاين
4 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 4

بیشتر...
تبلیغات