کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

برگزاری مسابقات شتردوانی به صورت فصلی درگلستان/ بندرترکمن میزبان نخستین دوره

فرستنده admin در تاريخ 2016/11/1 8:10:00 (481 بار خوانده شده) اخبار ورزشي

رئیس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از برنامه ریزی برای برگزاری فصلی مسابقات شتر دوانی دراستان گلستان خبر داد و گفت: اولین دوره این رقابت ها روز پنجشنبه هفته جاری در مسیر روستای سیجوال تا شهر بندرترکمن برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، فرشید استادی کم اظهار داشت: این مسابقه در اجرای برنامه های اجلاسیه چهار هزار شهید استان گلستان و بزرگداشت سیزده آبان برگزار می شود.

به گفته وی؛ پیش بینی می شود که این مسابقه با حضور 25 شترسوار از ساعت 14 روز پنجشنبه در مسافت 2200 متری برگزار گردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ترکمن اضافه کرد که مبلغ ده میلیون ریال برای نفرات برنده جایزه تعیین شده است که به رتبه های اول تا سوم تعلق می گیرد.

وی افزود که این مسابقات از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان و نیز هیات ورزشهای روستایی و عشایری و بخشداری سیجوال برگزار می شود.

سابقه برگزاری مسابقه شتردوانی را در منطقه نداریم، اما با توجه به این که بندرترکمن و برخی شهرهای اطراف آن در گلستان از مناطق مستعد پرورش شتر است و نیز علاقه مندی برخی مردم به ورزش سوار کاری ، به گفته فرشیدی کم کمیته مسابقات با همکاری تعدادی از حامیان ورزش فعال شده است.

بندرترکمن واقع در شمال غرب گلستان با دارا بودن دشت های وسیع، صحرا و اراضی یکپارچه یکی از سرزمین های مستعد پرورش شتر محسوب شده و هزاران راس شتر در این منطقه مشاهده می شود.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
6 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 6

بیشتر...
تبلیغات