کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

رونمایی از کتاب حوزه ادبیات کودکان ترکمن در گمیش تپه

تصویر کوچک شده کتاب شعرهای کودکان اثر قیوم تانگری قولیف با ترجمه سیاوش مرشدی روز دوشنبه در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان وجمعی از مسئولین محلی در شهرستان مرزی گمیشان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، اصل این کتاب شعرهای کودکانه به زبان ترکمنی است که توسط دکتر سیاوش مرشدی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان و از پژوهشگران و فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان استان ترجمه شده است.

رضا قوانلو مدیر کتابخانه های عمومی گلستان در این مراسم با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی(24 لغایت 30 آبان) گفت: فرهنگ سازی مطالعه باید از خانواده ها و در سنین کودکی شروع شود، جامعه ای توسعه یافته است که در آن کتاب و کتابخوانی ارزش تلقی گردد.

درگلستان 75 کتابخانه عمومی داریم که از این تعداد 35 کتابخانه شهری و 22 کتابخانه روستایی است و 18 کتابخانه به صورت مشارکتی اداره می‎شود.

قوانلو، یکی از برنامه‎ها در سطح استان را افزایش کتابخانه‎های روستایی، تجهیز منابع و تامین نیروی انسانی بیان کرد و گفت: در روستاهای با جمعیت یکهزار و 500 نفر که از سوی دهیاری ساختمانی به صورت انتفاعی با حداقل زمان 10 سال واگذار شود، کتابخانه احداث می شود.

وی به راه اندازی 14 کتابخانه ‎روستایی تا پایان سال نیز در استان اشاره کرد.

شهرستان مرزی گمیشان با 67 هزار نفر جمعیت در شمال غرب گلستان واقع است و کتابخانه شهدای خواجه نفس، سینای سیمین شهر و غزالی گمیش تپه از مهمترین مراکز کتابخانه ای آن محسوب می شود.
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاين
5 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...
تبلیغات