کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

مجری طرح گندم کشور: کیفیت گندم گلستان مطلوب نیست

فرستنده admin در تاريخ 2016/11/20 22:10:00 (452 بار خوانده شده) گزارش

مشاور وزیر و مجری طرح گندم کشور گفت: گندم گلستان از گندم های با کیفیت کشور نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از مهر، اسماعیل اسفندیاری پور ظهر پنجشنبه در همایش «کود نانو» که در گرگان برگزار شد، گفت: ضمن اهمیت به کمیت و ارزش اقتصادی محصول باید به کیفیت آن هم توجه ویژه داشت چرا که مواد غذایی که از محصولات کشاورزی تولید می‌شود اگر غنی باشد و در اختیار آحاد جامعه قرار گیرد به سلامتی جامعه کمک می‌کند.

وی افزود: ادعایی مطرح شده است که گندم گلستان جزو گندم‌های با کیفیت کشور است که من این را قبول ندارم چرا که آمار و ارقام را که در کنار هم قرار می‌دهم خلاف آن را نشان می‌دهد، به عنوان مثال در بحث پروتئین، گلوتن مرطوب، رطوبت و ... آمار گندم‌های گلستان با آمار کشور متفاوت است و درصدی کاهش یا افزایش دارد.

مجری طرح گندم کشور با بیان اینکه معتقد هستم باید سطح کیفیت و فاکتورهای کیفیت گندم افزایش پیدا کند، گفت: لازمه این کار استفاده از ارقام مناسب برای تولید محصولات با کیفیت است.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه متأسفانه ما حق خاک را رعایت نمی‌کنیم و از آن انتظار بیشتری داریم، اظهار کرد: یکی از دلایل کاهش عملکرد زمین های کشاورزی این است که ما به تناوب از خاک استفاده کرده‌ایم و آنچه را که استفاده کرده‌ایم به آن بازنگردانده‌ایم.

اسفندیاری پور گفت: باید از فناوری و تکنولوژی به گونه ای استفاده کنیم تا ضایعات به حداقل برسد و در کنار آن از تجربه جهانی هم بهره ببریم.

وی با بیان اینکه باید به مباحث مربوط به آب پرداخته شود، افزود: شاید در گلستان شرایط استثنایی حاکم باشد اما لازم است آبیاری تکمیلی را با جدیت دنبال کنیم.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه استان گلستان سال گذشته در زمینه کنترل عوامل خسارت زا در بیماری‌ها عملکرد خوبی داشته است، گفت: در بحث تغذیه چهار رکن مهم داریم، ژنتیک (رقم)، مکانیزاسیون، تغذیه و کود که مجموعه خصوصیات مثبت خاک از مواد عالی را نشان می‌دهد و اگر ایرادات آن رفع شود صرفه اقتصادی خواهد داشت.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
9 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 9

بیشتر...
تبلیغات