کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

25 آذرماه درخشش 4000 ستاره درخشان در آسمان گلستان

فرستنده admin در تاريخ 2016/11/21 7:00:00 (413 بار خوانده شده) اخبار اجتماعي

وقتی به دیروز می‌نگریم، بوی و رنگ حماسه مردان و زنانی در ذهنمان ترسیم می‌شود که بدون هیچ ادعا از دیار سبز گلستان بزرگترین افتخارات ملی را به سرخی رنگ خون پاکشان رقم زدند.

صحبت از فرزندان سرزمین سبزی است که غیرت و ایمانشان در سنگرهای اعتقاد و باورشان شکفت و گوش به فرمان رهبری بزرگ و برای پاسداری از استقلال و آزادی میهن خود از گوهر وجودشان گذشتند تا در تاریخ این سرزمین نامشان با افتخار حک شود.

فرهنگ شهادت فرهنگ زندگی است، وقتی ایمان و عشق به وطن به سرب‌های داغ و مین‌های پنهان در خاک دشمن خالق تصاویر عروجی عارفانه است، وقتی بهشت میهمان خلوص پاک واژه سر تا پای مقدس شهید است، دیگر چه باید گفت.

شهید نامش بر بلندای این سرزمین می‌درخشد، سعادتی که به معنای مرگ نیست، بلکه حیاتی ابدی است و معامله‌ای است در قبال ترک ذخارف ناچیز دنیایی که هیچ بهایی ندارد و چه بهایی والاتر از رستگاری و خشنودی حضرت دوست.

قرار است، گلستان به زودی میزبان همایشی شود، یادواره‌ای بزرگ، آن هم به یاد چهار هزار ستاره‌ای که از گلستان بر بلندای آسمان این سرزمین ماوا گرفتند و خط سیر زندگی ابدی را بر پیشانی عصر یخ زده از فرعون‌های شب زده زمانه حک کرده‌اند.

خوش به سعادتان، شما که تنها در مظلومیت حسین(ع) نگریستید، بلکه در آزمون تبعیت از حسین زمانه لحظه‌‌ای تردید نکردید و با خون پاکتان در مسیر اطاعت از امام زمان خود، کاری حسینی کردید.

در روزی که گذشت پیش‌درآمد این کنگره بزرگ، جلسه‌ای تحت عنوان یادواره سرداران و 4 هزار شهید استان گلستان برای گلستان‎های مقیم تهران و در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد، تا مطلعی شود برای اتفاق بزرگی که قرار است همزمان با رحلت پیامبر مهربانی، حضرت محمد(ص) در شهر دارالمومنین «گرگان» برگزار شود.

اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان، در 25 آذر ماه امسال در سطح استان با حضور مردم و خانواده‌های شاهد برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه نینوا گلستان در این مراسم با اشاره به برنامه‌های بزرگداشت سرداران و 4 هزار شهید استان گلستان گفت: یک ماه برنامه متعدد و متنوعی را شورای سیاستگذاری اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان پیش‎بینی کرده و اقداماتی که در این یک ماه به صورت ویژه پرداخته شده، محصول یک کار جمعی استانی به ریاست استاندار گلستان، مدیران دستگاه‎های اجرایی و فرمانداران استان است.

*تاکید بر مشارکت مردمی در برنامه‌های کنگره 4000 شهید گلستانی

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سردار رحمت الله صادقی اظهار کرد: از اقدامات خوبی که در این مدت انجام شد، تدوین و جمع‎آوری 3 هزار و 329 اثر از 4هزار شهید گلستانی بود که این یک اقدام عملی و آغاز یک حرکت جدید در اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان است.

وی با اشاره به مجموعه کارهای فرهنگی و هنری در زمان برگزاری جشنواره و پس از آن خاطرنشان کرد: آثار شهدای استان گلستان بخش مغتنمی از گنجینه هشت سال دفاع است و با توجه به برنامه‎های شورای سیاست‎گذاری اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان پس از برگزاری اجلاسیه برنامه‎های ما در مسیر تکریم از شهدا ادامه خواهد یافت.

این تنها بخشی از برنامه‌ای است که فرمانده سپاه نینوای گلستان از آن سخن گفت، که البته همه این برنامه‌ها با هدف تکریم و نکوداشت افتخارآفرینان بلندمرتبه گلستانی برگزار می‌شود.

به سراغ خانواده یک شهید گلستانی می‌رویم، شهید «حسن شهسوار» که در یکی از روستاهای بندرگز به دنیا آمد و در زمان جنگ تحمیلی در مریوان کردستان به شهادت رسید، پدر این شهید که در سن کهنسالی به سر می‌برد با اشاره به اهمیت پاسداشت شهدا گفت: این افتخار بزرگی است که خداوند نصیب ما کرده است که امانتش را به وی بازگرداندیم .

عزت‌الله شهسوار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: احترام به شهدا، احترام به عزت و شرف ایرانی است، حرمت گذاشتن به خونی است که پای ریشه‌های تازه جوانه زده این انقلاب ریخته شد تا با ارزش‌های حسینی و جهادی مستحکم شود.

وی خاطرنشان کرد: فرزندم همچون دیگر فرزندان این سرزمین عاشق امام(ره) و انقلابی بود که توانست جرثومه‌های ضد دینی را بخشکاند و آزادی و استقلال را برای این کشور عزیز به ارمغان بیاورد.

شهسوار با تقدیر از برگزارکنندگان کنگره 4هزار شهید در گلستان اذعان کرد: شهدا همواره زنده‌اند و چنین برنامه‌هایی تلنگر به همه ماست که یادمان باشد، آرامش و اقتدار امروز کشور بهای سنگینی داشته است و نباید بگذاریم خدشه‌ای آن وارد شود.

وی تصریح کرد: باید سعی شود اقدامات نمادینی همچون این برنامه از دولتی شدن فاصله بگیرد و مشارکت مردمی در آن افزایش یابد، چرا که شهدا متعلق به ملت هستند و ملت قدرشناس هم همیشه ارزش آنان را پاس داشته‌اند.

در آئین یادواره سرداران و 4 هزار شهید استان گلستان برای گلستان‎های مقیم تهران، نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز با اشاره به وحدت مستحکم بین اهالی تسنن و تشیع گلستان بیان کرد: 15 درصد از شهدای گلستانی اهل تسنن هستند که همین موضوع نشان از وحدت اقوام در این استان شمالی است.

*غفلت از شهدا نابخشودنی است/ شهدا متعلق به همه ملت هستند

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی تصریح کرد: از زمان انقلاب تاکنون، کشور با فراز و نشیب‌های بسیاری مواجه شد و توانست بسیاری از این تندبادهای سنگین را به همت بزرگ‌مردانی همچون شهدای این سرزمین از پیش رو بردارد.

وی تصریح کرد: شهدا از سرمایه‌های عظیم انقلاب اسلامی هستند و چنانچه نسبت به آن‌ها غفلت شود، نفرین شهدا دامن همه ما را خواهد گرفت.

نورمفیدی با اشاره به ملاقاتی که چندی قبل با خانواده شهیدی در گلستان داشته‌اند، اظهار کرد: مادر شهیدی به من گفتند وصایای زیادی از شهدا خوانده‌اند و متوجه شده‌اند حرف دل همه شهدا یک‌چیز بوده است و من باید بگویم این شهیدان چون اسیر هوای نفس نبودند حرف دلشان یکی بود.

وی تصریح کرد: خون شهدا انقلاب و اسلام را زنده نگاه داشته و انسانی که بتواند خود را از گرفتاری هوای نفس نجات دهد به معنای واقعی جوانمرد است.

به سراغ یکی از فرمانداران گلستان رفتیم، فرماندار شهرستان بندرگز با اشاره به حرمت خون شهدا و جایگاه شهید در نزد باریتعالی گفت: در برنامه‌های اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان ، سهم این شهرستان، برپایی حداقل 38 برنامه است .

علی‌اصغر میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان گفت: تمام ظرفیت‎های بندرگز برای برگزاری برنامه‎های اجلاسیه 4 هزار شهید استان به کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: این اجلاسیه توفیقی الهی و فرصتی ارزنده برای مردم و مسئولان برای ادای دین به شهدا و خانواده معظم آنان است و نقش موثری در ترویج فرهنگ، ایثار و شهادت دارد.

میرزایی ادامه داد : برگزاری یادواره شهدا در شهر و روستا و پایگاه‌های مقاومت و محلات از جمله برنامه‌های شهرستان محسوب می‌شود.

*سهیم شدن تمامی استان در برگزاری اجلاسیه 4000 شهید گلستانی

وی با اشاره به برگزاری 30 یادواره شهدای دانش‎آموزی در شهرستان بندرگز افزود: برنامه‎های مختلفی در بخش‎های فرهنگی، قرآنی، هنری، ورزشی و علمی برنامه ریزی شده است.

همه صحبت‌ها بر یک نکته تاکید دارد، جایگاه بزرگ شهدا و تاکید بر حرمت این جایگاه عظیم و البته این شان نه تنها به این همایش بزرگ، بلکه از روز ازل جاری و ساری بوده است.

در واقع اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان در سال جاری بزرگترین یادواره‌های شهدایی است که در چندین سال گذشته در استان برگزار شده و به نوعی اجتماع تاریخی رزمندگان در استان پس از پایان جنگ تحمیلی به شمار می‌رود و مردم گلستان می‌خواهند در این اجلاسیه وفاداری خود را با پیمان سرخی که با ولی امر مسلمین در خیمه سبز ولایت بسته‌اند به نمایش بگذارند.

شاید نکته مهم در این گزارش، گفته آن پدر شهید باشد که باید جامعه را با شهدا آشنا کرد و برنامه‌ریزی را به سمتی پیش برد که بانیان اصلی چنین برنامه‌های معنوی، مردم قدرشناس استان باشند.

البته باید پذیرفت، یادواره 4 هزار شهید در گلستان تنها یک کنفرانس معمولی نیست و در پیرامون آن برنامه‌های بسیاری تعبیه شده که می‌تواند در روزهای پیش‌رو برکات زیادی را در حوزه ترویج فرهنگ اسلامی شهادت نصیب مردم سازد.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
3 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
تبلیغات