کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

۲ کتابخانه عمومی شهرستان گنبدکاووس همچنان تعطیل است

فرستنده admin در تاريخ 2016/11/21 9:00:00 (440 بار خوانده شده) اخبار اجتماعي

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان گفت: شهرستان گنبدکاووس دارای ۴ کتابخانه عمومی فعال بود که از یک‌سال گذشته دو کتابخانه به علت های مختلف تعطیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از تسنیم، رضا قوانلو عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی و نشست نویسندگان و فرهیختگان شهرستان گنبدکاووس با حضور مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس در کتابخانه عمومی مختومقلی فراغی اظهار داشت: در گنبدکاووس 4 کتابخانه عمومی فعال بود که از یک‌سال گذشته 2 کتابخانه مصلی امام جعفر صادق(ع) و کتابخانه مسجد قائمیه به علت‌های مختلف بسته شده است.

وی افزود: رایزنی‌های فراوانی برای بازگشایی دوباره آن انجام شده که تا به امروز به نتیجه‌ای نرسیدیم و در گفت‌وگوی تلفنی با فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس قرار شد به زودی جلسه انجمن کتابخانه عمومی برگزار و تکلیف این 2 کتابخانه مشخص شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان ادامه داد: در یک‌سال گذشته به لحاظ کیفی اتفاقات خوبی در وضعیت کتابخانه‌های گنبدکاووس انجام شده و کتابخانه‌های شهید بهشتی و مختومقلی فراغی از لحاظ تجهیزات و تعمیرات اقدامات خوبی انجام شده و با این وجود نیاز است از لحاظ فضا کتابخانه شهید بهشتی بسط و گسترش یابد تا فضای کافی برای مطالعه وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای سرانه مطالعه شاخص خاصی جهت مبنا کیفی مشخص نیست ولی آنچه میتوان در مورد شاخص کیفی اظهار داشت این است که وضعیت مطالعه نه تنها در استان بلکه در کشور مناسب نیست و از آنجایی که کار فرهنگی کار زمان‌بر است باید کودکان را از زمان کودکی علاقمند به مطالعه کرد تا در 10 سال آینده به وضعیت خوبی برسیم که در این راستا همه جامعه و خانواده‌ها می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.

قوانلو درباره پایتخت کتاب اظهار کرد: هر سال وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان متولی شاخص‌هایی برای گسترش مطالعه در نظر می‌گیرد که در سال نخست گنبدکاووس به علت عدم شرکت بسیاری از شهرها رتبه نخست را کسب کرد و تاکید ما این بود بتواند این رتبه را حفظ کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان اظهار داشت: متاسفانه در سال گذشته نتوانستیم جزء سه رتبه نخست کشور شویم و تلاش خواهیم کرد که امسال گنبدکاووس بتواند رتبه خوبی کسب کند.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Buzz Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
17 کاربر آن‌لاين است (10 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 17

بیشتر...
تبلیغات