کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

فعالیت غیرقانونی 150 عطاری در شهرهای گلستان

فرستنده admin تاريخ 2016/10/18 6:10:00


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: فعالیت همه 150 عطاری شهرهای استان غیرقانونی است، اما به دلیل سهل انگاری برخی دستگاه ها ، برخورد جدی با آنان در شرایط کنونی امکان پذیر نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، حمیدرضا جوشقانی روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران استان در گرگان اظهار کرد: تلاش بسیاری برای تشکیل صنف تخصصی برای عطاری ها انجام داده ایم تا از این طریق فرایند واگذاری امتیاز و فعالیت آنها را به صورت مداوم کنترل کنیم، اما برخی دستگاه ها مانند صنعت ، معدن و تجارت برای رسیدن به این هدف با ما همکاری نمی کنند.

وی بیان کرد: برخی از این عطاری ها با مجوز خرازی، برخی با مجوز خواروبار و بسیاری هم بدون هرگونه مجوز در حال فعالیت و ارائه دارو به مردم هستند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: در بازرسی هایی که از 37 عطاری استان انجام شد، 21 عطاری متخلف و ارائه گر داروهای غیرمجاز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

جوشقانی ادامه داد: هم اینک استفاده از داروهای گیاهی در بین مردم زیاد شده است و برخی از عطاری ها با سوء استفاده از اعتماد مردم ، داروهای شیمیایی را با برخی گیاهان دارویی مخلوط و به اسم داروی گیاهی به مردم عرضه می کنند که در برخی موارد ،استفاده ازاین داروها منجر به وارد شدن آسیب های فراوان به بیمار می شود.

وی ادامه داد: انجام بازدیدها و شناسایی عطاری های متخلف ، فقط راهکار موقت این مشکل بزرگ است و تنها راه برطرف شدن دائمی آن تشکیل صنف مجزا است.

جوشقانی به انجام بازرسی های منظم از واحدهای فروش مواد غذایی و آرایشی نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 150 هزار خوراکی آلوده و افزون بر 21 هزار عدد لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: داروخانه ها هم به صورت منظم و مستمر مورد بازدید کارشناسان قرار می گیرند ،اما به دلیل سختگیری های سال گذشته که حتی منجر به لغو پروانه یکی از داروخانه های استان شد ، امسال هیچ تخلفی از این داروخانه ها مشاهده نشده است.

وی در ادامه بر افزایش کیفیت مواد غذایی دربرخی مناطق استان تاکید کرد و گفت: استفاده ازمواد غذایی بهداشتی به جای محصولات سنتی یکی از راه های رسیدن به این هدف و جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی در آینده است.

به گفته وی؛ لبنیات یکی از محصولات مورد تاکید است که به دلیل استعداد فراوان در ابتلای انسان به بیماری خطرناک تب مالت باید به صورت بهداشتی تولید و مصرف شود، اما در برخی موارد ، دلسوزی های بیجا مانع جدی رسیدن به این هدف می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در شرایطی که استان گلستان برخوردار از صنایع متعدد تولید مواد لبنی است برخی ها به بهانه اشتغال زایی مجوز تولید لبنیات سنتی را صادر می کنند که این کار علاوه بر ضربه زدن به کارخانه های تولید لبنیات، امکان بروز و شیوع بیماری ها را به دلیل تولید و استفاده از محصولات غیربهداشتی افزایش می دهد.
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
نشانه‌ی پيام*
       
پیام*
آدرس اینترنتی پست‌الکترونیکی تصویر واردکردن تصویر لبخند‌ها فلش Youtube کد منبع نقل قول

Bold Italic Underline Linethrough  چپ وسط راست  


برای دیدن محتوای در حال کار بر روی پيش‌نمايش کلیک کنید.
گزينه‌ها*
 
 
 
کد تایید*

اگر نمی‌توانید کد را تشخیص دهید، لطفا روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر دیگری ساخته شود


حروف موجود در تصویر را وارد کنید
حساس به بزرگی و کوچکی حروف
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
 
تبلیغات

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
افراد آنلاين
5 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...
تبلیغات