کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

RSS Feed

کنکور زدگی و نابودی استعداد و سرمایه ملی


شاید خطری بزرگتری از اعتیاد، طلاق، بیکاری، افسردگی اجتماعی، بدحجابی، نابودی جنگل‌ها، گسترش کویرها‌، انقراض یوز ایرانی، دزدی، دروغ و خشکسالی جامعۀ ما را تهدید می‌کند و آن خطر نابودی استعداد ملی است. و شاید همین مورد اخیر علل بسیاری از معضلات پیش‌گفته باشد. عبارات دلخوش‌کنکانه‌ای از قبیل «هنر نزد ایرانیان است و بس»، «نبوغ ایرانی» و «استعداد ایرانی» با نگاهی به واقعیات امروز ما به نوعی شوخی دردناک و به سخره گرفتن خود، تقلیل می‌یابد.

روشنفکر و روحانیت ترکمن


بیش از یکصد سال از ورود مباحث روشنفکرانه و مستقل از عقاید متولیان دینی به ایران می گذرد. از دوره مشروطه به این طرف دو شاخه مذهبی و لائیک به موازات هم رشد کرده اند تا اینکه در دهه های 40 و 50 جریان روشنفکر مذهبی به زعامت کسانی مثل دکتر علی شریعتی دربین اقشار دانشگاهی پدید امد و روحانیت با طبقه انتلکتوئل و علمی جامعه دوشادوش هم به پیروزی این اندیشه در قالب انقلاب اسلامی ایران کمک کردند.

نفی تبعیض نژادی و قومی در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)

تصویر کوچک شده در دوران معاصر امام خمینی برخی مفاهیم را جان دوباره بخشید و در ادبیات سیاسی جهان اسلام آن‏ها را احیاء نمود. یکی از این مفاهیم نفی تبعیض نژادی و قومی در امت اسلامی بود که خود مقدمه‏ای برای تقریب مذاهب در دنیا و جهان اسلام می‏باشد.

پژوهش و پژوهشگر در گلستان (بمناسبت 25 آذر روز پژوهش)

تصویر کوچک شده نظر محمد(هوشنگ) گل محمدی- پژوهش و تحقیق در جامعه، تعریفی علمی و تخصصی خاصی دارد. گستره پژوهش نه تنها در زمینه های علمی وفرهنگی و اجتماعی بلکه در راستای پرداختن به نو آوری های نا شناخته از اهمیتی وافر برخوردار است.

نظریه تکثرگرایی / کثرت گرایی فرهنگی

تصویر کوچک شده در اواسط دهه¬ی 1960، تکثرگرایی فرهنگی به منزله دیدگاه ضد شبیه سازی به رهیافت جدیدی در قلمرو جامعه¬شناسی روابط قومی تبدیل شد. تکثرگرایی فرهنگی خواهان تساوی بین افراد از اقلیت¬های قومی مختلف بوده، حفظ و بقای فرهنگ¬های گروههای قومی را ارزش می¬نهد.

قابليتهاي شهرستان گنبد كاووس در توليد روغن زيتون ممتاز

تصویر کوچک شده عمده اي از محققان ، مبدا و مركز پيدايش درختان زيتون را زاگرس ايران و برخي سوريه ، فلسطين و آسياي صغير مي دانند كه بعدها به يونان ، ايتاليا و در قرن شانزدهم به آمريكا و درقرن بيستم چين راه يافته است . مدارك نشان مي دهد كه كاشت زيتون در زمان هخامنشيان و ساسانيان در ايران رواج داشته است . از جمله وجود درختان قديمي بصورت تك درختان كهنسال زيتون در گرگان ، نشانه پيشينه زيتونكاري در ايران است .

فلسفه در اشعار مختومقلي فراغي (قسمت نهم)

تصویر کوچک شده عيسي ارازلي - چهار سال پیش قسمت اول این مقاله با همین عنوان در هفته نامه صحرا به چاپ رسید. در آن ایام تشویق چندی از اساتید محترم باعث شد تا آنرا در نه قسمت ادامه دهم. امسال در آستانه سالروز تولد فراغی این عارف گرانقدر تصمیم گرفتم آخرین قسمت آن را از طریق سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، تقدیم خوانندگان محترم نمایم:

خالد بن سنان (ع) (خالدنبی) آخرین مبلغ دین مسیح

تصویر کوچک شده در کوه های شمالی قریه گوگجه در بخش مراوه تپه و در محدوده دهستان تمران (تمر قره قوزی) بر فراز ارتفاعات گوگجه داغ، آرامگاه خالد بن سنان (ع) قرار دارد. این زیارتگاه در شمال شرقی شهرستان کلاله در استان گلستان واقع می باشد. این زیارتگاه منسوب به حضرت خالد بن سنان علیه السلام معروف به خالدنبی (ع) است که یکی از اولیا بزرگ و انبیاء دوره فترت بوده و آخرین مبلغ دین مسیح می باشد که مردم را به دین و آیین مسیحیت دعوت می کرده است.

علت ها و انگیزه های افزایش خودکشی بین دختران ترکمن

تصویر کوچک شده طی تحقیقات میدانی و پرس و جو و گفتگو با آگاهان و روشنفکران، دربرخی از روستاها دلایلی بر شمرده می شود که علل عمده خودکشی دختران این منطقه می باشد. به جهت عدم دسترسی به آمارومطالعات علمی و کارشناسی شده،در چند روستا با تحقیق نزدیک و چهره به چهره با معتمدین و بعضی از خانواده‌ها یا وابستگان خانواده های داغدیده نتایجی حاصل شد که عبارتند از:

تروریسم فرهنگی به نام شارلی و آزادی

تصویر کوچک شده منصور آق - تکرار چاپ کاریکاتور موهن توسط نشریه شارلی ابدو در واقع روی دیگر سکه تروریسم و خشونت طلبی است که در لفافه ای به نام آزادی بیان صورت می گیرد. همان گونه که کشتار و ترور کاریکاتوریست و کارکنان شارلی ابدو توسط عوامل خودساخته غرب به نام اسلام و دفاع از ساحت مقدس رسول ا... (ص) انجام می شود.
تبلیغات

ورود

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاين
4 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 4

بیشتر...
تبلیغات