کانال تلگرام سایت
کانال سایت در تلگرام
تبلیغاتتبلیغات

RSS Feed

بررسی تطبیقی اندیشه های دینی و اخلاقی مختومقلی فراغی و ملانفس

تصویر کوچک شده نظر محمد(هوشنگ) گل محمدی- شعرای ترکمن میراث داران فرهنگ و ادبیات شفاهی بوده و در ادوار مختلف تاریخ همگام با تحولات سیاسی و اجتماعی ، احساسات و آمال و آرزوهای درونی خویش را به صورت حماسی و داستان و سپس شعر و ترانه سرایی بروز داده اند.

مختومقلی یا مخدومقلی ؟

تصویر کوچک شده به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، در پی مصاحبه استاد محمود عطاگزلی با سایت ترکمن نیوز مبنی بر نوشتار صحیح شاعر ترکمن با عنوان "مخدومقلی" باعث ابهاماتی در مورد نام این شاعر بزرگ ترکمن بعمل آمد بطوریکه مهدی رودکی در سایت دنیای سفر به تحلیل این موضوع پرداخته است که در ذیل می خوانید:

مختومقلی فراغی و میراث ماندگارش

تصویر کوچک شده عظیم قرنجیک - مختومقلی فراغی یکی از نوابغ بی بدیل ادبیات ترکی بالاخص شعر وادب ترکمن است . ایشان آثار ماندگاری در شعر وادبیات ترکمن از خود به میراث گذاشته است . بنا به قول بزرگان عرصه شعر و ادب ، نام ترکمن با نام او در جهان متجلّی می شود و الحق والانصاف ایشان پدر شعر و ادبیات نوین ترکمن است . او از بزرگان شعر و ادبیات ترکی جهان بوده و در واقع می توان گفت که مختومقلی ، شاعر تمام مردم جهان و مظهری از آمال و آرزوهای مردم شرق است .
تبلیغات

ورود

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاين
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
تبلیغات