گزارش نخستین یادواره شهدای مرزنشین کشور در گلستان + تصاویر

تاریخ 2016/10/12 7:20:00 | عنوان: گزارش


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، نخستین یادواره شهدای مرزنشین کشور در شهر اینچه‌برون استان گلستان برگزار شد.
سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در مراسم نخستین یادواره 134 شهید مرزنشین استان گلستان که درمصلی شهر مرزی اینجه برون برگزار شد، مقام شهدا را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروز به برکت خون شهیدان، ایران اسلامی درجهان نمونه شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار نظام جمهوری اسلامی، ترس بر هیمنه پوشالی استکبار جهانی انداخته است، اضافه کرد: علاوه بر شهدا، علمای شیعه و اهل سنت نیز در ایجاد وحدت و همدلی نقش دارند.
وی تصریح کرد: امروز روحیه بسیجی و مرزیاری در مناطق مرزی ایران بویژه استان گلستان در حد اعلی وجود دارد.
فرمانده مرزبانی ناجا یادآور شد: استکبار جهانی از نام ایران و توان مردم آن یعنی بسیج مردمی که همواره پشتیبان نیروهای مسلح هستند می ترسد.

سردار رضایی به تهدید جنگ نرم دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: دشمن پس از ناکامی درجنگ نظامی، از طریق فضای مجازی وشبکه های ماهواره ای، ملت ما بویژه جوانان را تهدید می کند که خانواده شهدا و ایثارگران در مقابله و خنثی کردن این تهدید دشمن رسالت سنگینی بر عهده دارند.

سردار رضایی همچنین با تسلیت ایام محرم و نقش امام حسین (ع) و نهضت عاشورا در شکل گیری انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی پس از 1400 سال با تاسی از بعثت پیامبر اسلام (ص) و قیام امام حسین(ع)، به رهبری امام راحل به پیروزی رسید.
وی شهادت را از ارزشمندترین واژه ها در آموزه های دینی توصیف کرد و افزود: امروز خانواده های شهدا افتخار می کنند که عضوی از خانواده خود را در راه خدا و اسلام تقدیم کرده اند.

در نخستین یادواره 134 شهید مرزنشین استان گلستان علاوه بر سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی کشور و مسئولان بلندپایه استان گلستان، فرماندهان نظامی و انتظامی این استان، فرمانداران شهرستان های مرزی استان، ائمه جمعه و جماعات، علما و روحانیون شیعه و اهل سنت و جمع کثیری از مردم و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر حضور داشتند و در آن از دست اندرکاران برگزاری این مراسم و برخی خانواده های شهدا تجلیل شد.

شهر مرزی اینچه برون در 85 کیلومتری شمال شهر گنبدکاووس و در جوار مرز ایران و ترکمنستان واقع و از توابع شهرستان گنبدکاووس است.

134 شهید مرزنشین استان گلستان از مناطق مرزی پنج شهرستان این استان شامل مراوه تپه، گنبدکاووس ، آق قلا ، بندرترکمن و گمیشان هستند که از ابتدای انقلاب تاکنون در مناطق مختلف کشور به شهادت رسیده اند.

قابل ذکر است که از سه نماینده ترکمن در استان، فقط مهندس شهرام غراوی نماینده مردم شرق استان گلستان در این مراسم حضور داشتند.
تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصویر اصلی


تصاویر از: علی اکبر جعفرینوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18057