رونمایی از کتاب حوزه ادبیات کودکان ترکمن در گمیش تپه

تاریخ 2016/11/14 17:00:00 | عنوان: اخبار فرهنگي

تصویر اصلی کتاب شعرهای کودکان اثر قیوم تانگری قولیف با ترجمه سیاوش مرشدی روز دوشنبه در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان وجمعی از مسئولین محلی در شهرستان مرزی گمیشان رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، اصل این کتاب شعرهای کودکانه به زبان ترکمنی است که توسط دکتر سیاوش مرشدی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان و از پژوهشگران و فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان استان ترجمه شده است.

رضا قوانلو مدیر کتابخانه های عمومی گلستان در این مراسم با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی(24 لغایت 30 آبان) گفت: فرهنگ سازی مطالعه باید از خانواده ها و در سنین کودکی شروع شود، جامعه ای توسعه یافته است که در آن کتاب و کتابخوانی ارزش تلقی گردد.

درگلستان 75 کتابخانه عمومی داریم که از این تعداد 35 کتابخانه شهری و 22 کتابخانه روستایی است و 18 کتابخانه به صورت مشارکتی اداره می‎شود.

قوانلو، یکی از برنامه‎ها در سطح استان را افزایش کتابخانه‎های روستایی، تجهیز منابع و تامین نیروی انسانی بیان کرد و گفت: در روستاهای با جمعیت یکهزار و 500 نفر که از سوی دهیاری ساختمانی به صورت انتفاعی با حداقل زمان 10 سال واگذار شود، کتابخانه احداث می شود.

وی به راه اندازی 14 کتابخانه ‎روستایی تا پایان سال نیز در استان اشاره کرد.

شهرستان مرزی گمیشان با 67 هزار نفر جمعیت در شمال غرب گلستان واقع است و کتابخانه شهدای خواجه نفس، سینای سیمین شهر و غزالی گمیش تپه از مهمترین مراکز کتابخانه ای آن محسوب می شود.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18092