مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس آغاز شد

تاریخ 2016/11/19 16:50:00 | عنوان: اخبار ورزشي


هفته نخست مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برای اولین بار پس از 17 سال با مدیریت این شهرستان، عصر جمعه با حضور انبوه مشتاقان این ورزش اصیل منطقه و با شرکت 73 راس اسب در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، این مسابقات در هفت دور مختلف به مسافت 1000متر برگزار شد و در دور نخست آن که مخصوص اسب های ترکمن دو ساله مبتدی و نبرده بود، اسب آتابیک به مقام قهرمانی رسید و اسب های گل فایتر و رویا قیداری به مقام های دوم و سوم رسیدند.

دور دوم مخصوص اسب های دوخون دو ساله مبتدی بود که در آن اسب های ویوا بوی ، آی فر و اسکای کویین به ترتیب به مقام های اول تا سوم رسیدند و در دور سوم در میان اسب های تروبرد دو ساله مبتدی نیز اسب های ضد 1 ، فونگ هج و رویال کلاسیک عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند.

اسب ریومنتو برنده دور چهارم هفته نخست مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس در گروه اسب های تروبرد سه و چهار ساله 16 تا 22 امتیاز بود و اسب های گالان و تندر نیز به مقام های دوم و سوم رسیدند.

در دور پنجم مسابقه، اسب های دوخون سه و چهار ساله 36 تا 48 امتیاز رقابت کردند که اسب های گلاسکو ، آذامر و کلین هورس به ترتیب اول تا سوم شدند و در دور ششم در میان اسب های دوخون سه و چهار ساله دارای 8 امتیاز نیز اسب های نیولی ، خان سونا و فیروزه مقام های برتر را از آن خود کردند.

آخرین دور هفته نخست مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس مخصوص اسب های دوخون سه و چهار ساله 24 تا 34 امتیاز بود که در آن اسب ریحانا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب های کژال و وسوسه به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان این مسابقات مبلغ 635 میلیون و 250 هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده اهدا شد.

بنا به اعلام هیات سوارکاری گنبدکاووس از هفته آینده این مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.
نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18095