تقدیر از یک ناشر ترکمن

تاریخ 2016/11/19 21:10:00 | عنوان: اخبار فرهنگي

تصویر اصلی به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن در مورخ ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۵ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقایان دائمی معاون و کاویان کارشناس ارشد آن اداره کل میهمان موسسه چاپ و انتشاراتی مختومقلی فراغی بودند تا ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی با اهدای لوح تقدیر از زحمات بیست ساله با سابقه ترین مرکز چاپ و نشر استان گلستان تشکر نمایند.
حاج آقای فضیلت در سخنان خود به نقش مهم انتشارات مختومقلی فراغی در معرفی آثار مکتوب اشاره نموده تجهیز ان به چاپخانه و تولید وفور کتاب را قابل تقدیر دانستند. همچنین اقای دائمی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی در این رابطه به استقلال انتشاراتی ها و تلاش در جهت چاپ کتاب را از طرف این انتشاراتی بر جسته برشمردند . آقای کاویان نیز برسیاست ارشاد مبنی بر نگرش یکسان و عادلانه بین انتشاراتی ها تاکید نموده گفتند ما ناشران استان را اعم از اهل سنت و اهل تشیع درکلیه جهات به یک میزان می نگریم و مورد حمایت قرار می دهیم .

درادامه دکتر ارازمحمد سارلی مدیر مسئول انتشاراتی مختومقلی فراغی با تشکر از حضور جناب آقای فضیلت و همکاران وی گفتند:مجموعه چاپ و نشر مختومقلی فراغی امسال واردبیستمین سال فعالیت خود گشته و تاکنون حدود هزار عنوان کتاب برای استان گلستان تقدیم نموده است.

وی افزود انتشارات مختومقلی فراغی با شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی در معرفی استان گلستان و همچنین انتشار آثار مکتوب ترکمن پیشقدم بوده است.

این ناشر ترکمن در باره فعالیت های راهبردی نشر مختومقلی فراغی توضیح دادند که در سال ۱۳۸۳ تدوین دایره المعارف ترکمن شروع شد و با برگزاری کنفرانس بین المللی تاریخ ترکمن کوشید تا این مهم را پیش ببرد لیکن علی رغم وجود مصوبه وزارتی حمایت از فعالیت های کتابی فاخر هیچ حمایتی مشاهده نشد. از سال ۱۳۹۲ انتشار مجموعه ۶۰ جلدی میراث مکتوب ترکمن در دستورکار قرار گرفت که بیش از بیست عنوان آن تاکنون به زیور طبع اراسته گشته است. و دیگر مجلدات نیز مراحل آماده سازی را طی می کند وی در باره مجموعه های دیگر این موسسه توضیحات قابل توجهی را ارایه دادند.

درپایان این نشست لوح تقدیر این انتشاراتی فعال و پر کار استان گلستان به مدیر مسئول آن تقدیم گردید.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18106