۲ کتابخانه عمومی شهرستان گنبدکاووس همچنان تعطیل است

تاریخ 2016/11/21 5:30:00 | عنوان: اخبار اجتماعي


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان گفت: شهرستان گنبدکاووس دارای ۴ کتابخانه عمومی فعال بود که از یک‌سال گذشته دو کتابخانه به علت های مختلف تعطیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از تسنیم، رضا قوانلو عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی و نشست نویسندگان و فرهیختگان شهرستان گنبدکاووس با حضور مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس در کتابخانه عمومی مختومقلی فراغی اظهار داشت: در گنبدکاووس 4 کتابخانه عمومی فعال بود که از یک‌سال گذشته 2 کتابخانه مصلی امام جعفر صادق(ع) و کتابخانه مسجد قائمیه به علت‌های مختلف بسته شده است.

وی افزود: رایزنی‌های فراوانی برای بازگشایی دوباره آن انجام شده که تا به امروز به نتیجه‌ای نرسیدیم و در گفت‌وگوی تلفنی با فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس قرار شد به زودی جلسه انجمن کتابخانه عمومی برگزار و تکلیف این 2 کتابخانه مشخص شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان ادامه داد: در یک‌سال گذشته به لحاظ کیفی اتفاقات خوبی در وضعیت کتابخانه‌های گنبدکاووس انجام شده و کتابخانه‌های شهید بهشتی و مختومقلی فراغی از لحاظ تجهیزات و تعمیرات اقدامات خوبی انجام شده و با این وجود نیاز است از لحاظ فضا کتابخانه شهید بهشتی بسط و گسترش یابد تا فضای کافی برای مطالعه وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای سرانه مطالعه شاخص خاصی جهت مبنا کیفی مشخص نیست ولی آنچه میتوان در مورد شاخص کیفی اظهار داشت این است که وضعیت مطالعه نه تنها در استان بلکه در کشور مناسب نیست و از آنجایی که کار فرهنگی کار زمان‌بر است باید کودکان را از زمان کودکی علاقمند به مطالعه کرد تا در 10 سال آینده به وضعیت خوبی برسیم که در این راستا همه جامعه و خانواده‌ها می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.

قوانلو درباره پایتخت کتاب اظهار کرد: هر سال وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان متولی شاخص‌هایی برای گسترش مطالعه در نظر می‌گیرد که در سال نخست گنبدکاووس به علت عدم شرکت بسیاری از شهرها رتبه نخست را کسب کرد و تاکید ما این بود بتواند این رتبه را حفظ کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان اظهار داشت: متاسفانه در سال گذشته نتوانستیم جزء سه رتبه نخست کشور شویم و تلاش خواهیم کرد که امسال گنبدکاووس بتواند رتبه خوبی کسب کند.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18117