قیمت خرید تضمینی کلزا از کشاورزان در کشور تعیین شد

تاریخ 2016/11/21 7:30:00 | عنوان: اخبار اقتصادي


مجری طرح کشت دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت دانه روغنی کلزا از کشاورزان تعیین و مقرر شد هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا به قیمت ۲۸۷۳۰ ریال خریداری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از تسنیم، علیرضا مهاجر در حاشیه بازدید از مزارع کلزا در کلاله اظهار داشت: در راستای حمایت از کشت دانه‌های روغنی و طرح خودکفایی کشور به واردات روغن و دانه‌های روغنی طرح خرید تضمینی این دانه‌های با ارزش در دستور کار وزارت جهاد قرار گرفت و برای سال زراعی جاری قیمت هر کیلوگرم کلزا 28730 ریال تعیین شد.

وی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی کلزا امسال هم افزایش داشته و از هر کیلوگرم 25970 به 28730 ریال رسیده است.

مجری طرح کشت دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: در سال زراعی جاری (96-95) 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیر کشت کلزا می‌رود که پیش‌بینی می شود 600 هزار هکتار در گلستان قرارداد کشت منعقد شود و تولید این دانه روغنی به 330 هزار تن برسد.

مهاجر با اشاره به افزایش تولید کلزا در 2 سال گذشته اظهار کرد: تولید کلزا در سال 93 در کشور 46 هزار تن و امسال 70 هزار تن رسید.

مجری طرح کشت دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال سهم استان گلستان از 330 هزار تن تولید کشور، 100 هزار تن کلزا باشد.

وی گفت: تمهیدات لازم برای خرید به موقع و پرداخت وجه کلزاکاران توسط بانک عامل( بانک کشاورزی) در زمان معین برنامه‌ریزی شده است.
مهاجر درباره تولید وخرید دانه روغنی سویا هم گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 120 هزارتن سویا تولید داشته باشیم که دولت با مشارکت شرکت بازرگانی غله آن را به صورت تضمینی خریداری می‌کند.

مجری طرح کشت دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: خوشبختانه وجه سویا به قیمت هر کیلو 2265 تومان به موقع پرداخت می‌شود و کشاورزان محصول خود را به دلالان نفروشند.

استان گلستان قطب تولید دانه‌های روغنی در کشور است.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18118