جشنواره استانی ادبیات داستانی قرآن و عترت در بندرترکمن برگزار می‌شود

تاریخ 2016/11/21 13:00:00 | عنوان: اخبار فرهنگي


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری جشنواره ادبیات داستانی با موضوع قرآن و عترت خبر داد و گفت: این جشنواره هشتم دی ماه در بندرترکمن برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، اظهار داشت: ارتقا سطح آگاهی، تجربه و بینش نسل جوان برای نیل به هنر ملی و دینی، بسط و گسترش ارزش های والای دینی، کرامت انسانی و تلاش برای چهره واقعی دین مبین اسلام و پرورش هنرمندان خلاق از اهداف این جشنواره به شمار می‌رود.

وی قرآن و سیره اهل بیت(ع) را از محورهای جشنواره خواند و اظهار کرد: نقش عمل به قرآن و دستورات دینی در گسترش گفتمان اقتصاد مقاومتی بخش ویژه جشنواره ادبیات داستانی است.

حجت‌الاسلام فضیلت در توضیح شرایط شرکت در جشنواره، گفت: هر نویسنده می تواند در هر بخش حداکثر 2اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند همچنین داستان باید در قالب فایل word و با فونت nazanin سایز 14 در سه نسخه تایپ و به همراه یک حلقه cd ارسال شود.

وی با تاکید بر این نکته که آثار ارسالی در جشنواره های دیگر نباید حائز رتبه شده باشد، اظهار کرد: علاقمندان به شرکت در جشنواره می توانند آثار خود را تا 30آذر به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرترکمن ارسال کنند.

گفتنی است نشانی الکترونیکی دبیرخانه جشنواره ادبیات داستانی قرآن و عترتprint.golestan@yahoo.com است بر همین اساس علاقمندان می‌توانند آثار خود را به این نشانی ارسال کنند.

نخستین جشنواره سرود و انشاء قرآن و عترت در گلستان اجرا می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به برگزاری نخستین جشنواره سرود و انشاء قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: این جشنواره با همکاری اداره کل آموزش و پرورش گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان قدرت دائمی، افزود: جشنواره سرود و انشاء قرآن و عترت ویژه فرهنگیان و دانش آموزان است.

وی قرآن و عترت و اهل بیت(ع)، اقتصاد مقاومتی، تشکر از خداوند متعال، تکریم عملی والدین، پرهیز از خشونت و محبت به دیگران را از محورهای این جشنواره دانست.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان قرآن، عترت و اهل بیت(ع)، اقتصاد مقاومتی و ارزش های اسلامی و انقلابی و ملی را از موضوعات جشنواره سرود و انشاء قرآن و عترت اعلام کرد.

وی درباره شرایط شرکت در جشنواره، گفت: سرود و انشا در قالب لوح و فشرده vcd یا dvd و در قالب بندی مجاز و با کیفیت به همراه متن مکتوب به دبیرخانه ارسال شود.

دائمی درباره اهدا جوایز به برگزیدگان، اظهار کرد: به گروه های سرود با رتبه های اول تا سوم و نفرات اول تا سوم رشته انشاء جوایز نقدی و لوح تقدیر تعلق می‌گیرید.

به گفته وی، آخرین مهلت ارسال آثار بیستم آذر ماه، زمان اعلام نتایج 30آذر ماه و یکم تا نهم دی ماه زمان برگزاری جشنواره سرود و انشاء قرآن و عترت است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در خاتمه اعلام کرد: علاقمندان به شرکت در بخش سرود جشنواره می توانند آثار خود را به آموزش و پرورش گنبد کاووس، دارالقرآن کریم المبین به عنوان دبیرخانه سرود است، و همچنین در بخش انشاء آثار خود را به آموزش و پرورش گرگان، دارالقرآن کریم امام خمینی (ره) ارسال کنند.
نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18119