یخبندان باعث ترکیدگی بیش از 250 کنتور آب در شهر کلاله شد

تاریخ 2016/11/29 15:30:00 | عنوان: گزارش


مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری کلاله اعلام کرد: در یخبندان های چند روز اخیر، بیش از 250کنتور آب و لوله های انتقال آب تعدادی از منازل ترکید و باعث خساراتی به شبکه آب شهری شد.
مجتبی مصطفی لو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا، افزود: با وجود توصیه های مکرر برای پوشش کنتورها و لوله های انتقال آب که در معرض برف و یخبندان قرار دارند، برخی از شهروندان به این موضوع توجه نکردند که به ترکیدگی تعدادقابل توجهی از کنتورها ولوله های انتقال آب منازل منجر شده است.

وی گفت: تعدادقابل توجهی از شهروندان نیز برای اینکه جلو یخبندان کنتور و لوله های آب منازل خودرا بگیرند شیر آب منازل خود را به خصوص شب ها باز گذاشته اند که باعث هدر رفت آب شهری وکاهش آب مخازن ذخیره آب می شوند.

مصطفی لو با بیان اینکه کنتور آب نو به اندازه کافی تامین شده است وچهار اکیپ فنی در حال تعویض کنتورهای خراب هستند ، افزود: تاکنون بیش از 170 کنتور آب تعویض شده واین کار تا 2 الی 3 روز آینده به اتمام خواهد رسید.

مدیر آب و فاضلاب شهری کلاله همچنین اعلام کرد: برای جلوگیری از هدررفت آب و جلوگیری از افزایش ترکیدگی کنتور و و لوله هاب آب منازل ، فشار آب شهر را موقتا کاهش داده ایم.

وی با اشاره به یخبندانهای شدید شبانه در سطح شهر، از شهروندان خواست برای جلوگیری از ترکیدگی کنتور آب و لوله های انتقال آب از کنتور به منازل، اقدامن به پوشش منایب آنها پشم شیشه و یا مواد عایق دیگر نمایند.

مرکز شهرستان کلاله با بیش از 40 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18135