استاندار گلستان: دانشگاه علوم پزشکی حق گنبدکاووس است

تاریخ 2016/12/2 5:30:00 | عنوان: گزارش

تصویر اصلی استاندار گلستان با اشاره به اینکه گنبدکاووس باید به جایگاه واقعی خود در استان برسد، گفت: داشتن دانشگاه علوم پزشکی حق شهرستان گنبدکاووس است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از فارس، حسن صادقلو در جلسه سه شنبه نهم آذر ماه، شورای اداری شهرستان گنبدکاووس که در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به نقش مردم و علمای گنبدکاووس در طی تاریخ انقلاب در توسعه منطقه اظهار کرد: از اینکه در جمع مردم و مدیران شهرستان گنبدکاووس حضور پیدا می‌کنم بسیار خوشحال و خرسندم.

وی با بیان اینکه گنبدکاووس باید به جایگاه اصلی خود در سطح استان گلستان برسد، افزود: همواره عزم خود را در محدوده استان برای توسعه متوازن و علمی شهرستان‌ها به کار بسته و سعی کرده‌ام امکانات و بودجه را به صورت عادلانه در سطح استان توزیع کنیم تا رشد همه‌جانبه را در سطح همه شهرستان‌ها داشته باشیم.

استاندار گلستان با تاکید بر لزوم حل مشکل احداث کمربندی شرق شهرستان گنبدکاووس، خاطرنشان کرد: با توجه به دیدار و بازدید وزیر محترم راه از این پروژه و مطرح شدن مسائلی از جمله به خطر افتادن سلامت دانش‌آموزان در طی مسیر، نگرانی خانواده‌ها، مشکلات و گره‌های ترافیکی ایجاد شده و موضوع حفظ میراث فرهنگی و برج قابوس بن وشمگیر اجرای آن مورد تصویب قرار گرفته و انتظار داریم به سرعت با همکاری شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی اجرایی شود.

صادقلو مشکل مطرح شده از سوی کشاورزان گنبدکاووس پیرامون الزام نصب کنتور هوشمند در مزارع، ادامه داد: می‌شود مشکل را با اخذ تعهد از کشاورزان برای نصب کنتور رفع کرد به شرط آن که این تعهد خود مردم را دچار مشکل و زحمت نکند تا با اجرای این مهم هم به مصوبه شورای عالی آب برای نصب کنتور احترام گذاشته شود و هم از برگشت تخصیص و اعتبار اداره جهاد کشاورزی پیرامون آبیاری تحت فشار جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گنبدکاووس باید هرچه زودتر به سمت توسعه حرکت کند، تصریح کرد: داشتن دانشگاه علوم پزشکی حق مردم شهرستان گنبدکاووس است که انتظار داریم هرچه زودتر با همکاری ادارات مربوط به ویژه دانشگاه علوم پزشکی استان اجرایی شود تا بخشی از انتظارات مردم گنبدکاووس محقق شود.

استاندار گلستان ایجاد مرکز آنژیوگرافی را در گنبدکاووس ضرورت دیگر حوزه سلامت در این شهرستان دانست و اضافه کرد: با توجه به پوشش درمانی مرکز کردکوی و گرگان در غرب استان متاسفانه شرق استان گلستان از پوشش خدمات درمانی بیماری قلب محروم مانده است و لازم است با تاسیس مرکز آنژیوگرافی در گنبدکاووس که مدت‌هاست ساخت آن را به مسؤولان توصیه کرده‌ام و متاسفانه تا به امروز به تاخیر افتاده است، این معضل برطرف شود.

صادقلو با انتقاد از وضعیت پیشرفت بیمارستان‌های گنبدکاووس تاکید کرد: با وجود زحمات فراوان و بی‌دریغ مسؤولان که انصافا بسیار قابل تحسین است اما ارتقای سطح بیمارستان‌های گنبد با کندی رو‌به‌رو شده است که بنده از این موضوع گلایه‌های جدی دارم.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیمارستان تامین اجتماعی گنبدکاووس دچار افت محسوسی شده است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم این بیمارستان که یکی از افتخارات استان گلستان است به روزهای پرفروغ خود برگشته و اگر عملکردش رشد داشته به اطلاع عموم مردم و مسؤولان برسد.

استاندار گلستان موضوع دیالیز را در بخش درمان یکی از نیازمندی‌های مهم شهرستان گنبدکاووس و شرق استان گلستان دانست و افزود: مسوولان بهداشت و درمان در سطح استان و شهرستان گنبدکاووس تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار دهند تا به جایی برسیم که با خیالی آسوده بگوئیم مشکل مردم در دسترسی به فضای درمانی مناسب و مجهز برای دیالیز حل شده است.

گفتنی است در نشستِ امروز شورای اداری شهرستان گنبدکاووس علاوه بر استاندار گلستان تعداد 23 نفر از مدیران کل ستادی و دستگاه‌های اجرایی استان گلستان و ائمه جمعه شیعه و سنی و نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18141