توبه رییس مجلس بخاطر طولانی شدن زمان اجرای راه آهن گرگان - مشهد!

تاریخ 2016/12/18 8:40:00 | عنوان: گزارش

تصویر اصلی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که سفری سه روزه به گلستان داشت، چند نوبت در محافل و جلسات مختلف با مردم و مسوولان این استان به مزاح گفت که کلنگ زنی طرح راه آهن مشهد - گرگان توسط او باعث تاخیر و توقف اجرای آن شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، در جلسه شب گذشته شورای اداری گلستان هنگامیکه آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان خطاب به رییس مجلس گفت که برای حل مشکلات استان پس از خدا امیدمان به شماست، لاریجانی در پاسخ به مزاح گفت: برای اینکه دعای آقای نورمفیدی اجابت شده و امید ایشان نامید نشود، من در این جلسه هیچ قولی نمی دهم!
این سخن لاریجانی با خنده حضار مواجه شد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع مردم و مسوولان شرق گلستان نیز گفت: چون کلنگ زنی من در عملیات آغاز طرح راه آهن گرگان - مشهد باعث توقف اجرای این طرح عمرانی شد، برای کلنگ زنی توبه کرده ام و دیگر به سراغ آن نخواهم رفت!

هر چند لاریجانی در رابطه با موضوع راه آهن مشهد - گرگان مزاح هایی این گونه داشت اما در عین حال با یادآوری اینکه مشکلات و موانع این طرح در حال برطرف شدن است، قول داد موضوع را پیگیری کند تا این طرح مهم عمرانی شتاب گیرد.

حسن صادقلو استاندار گلستان نیز در شورای اداری ابراز اطمینان کرد که سفر رییس مجلس به استان به طور قطع در آینده منطقه تاثیرگذار خواهد بود و ثمرات آن را در توسعه این خطه شمالی شاهد خواهیم بود.

کلنگ راه آهن مشهد - گرگان حدود 8 سال قبل در سفر علی لاریجانی به استان گلستان به زمین زده شد.

گفتنی است لاریجانی در اجلاسیه چهار هزار شهید گلستان نیز با اشاره به پتانسیل های اقتصادی منطقه، اظهار داشت: گلستان ظرفیت برای رونق در بخش های مختلف همچون کشاورزی، صنعت و معدن را دارد که در برنامه ششم توسعه کشور تلاش می شود قدرت مانور استان را برای جهش اقتصادی بالا ببریم.

رییس مجلس در اظهاراتی که در شورای اداری گلستان نیز تکرار شد؛ افزود: جمعیت روستایی این استان همچنان در حد خوبی است ولی در کشور این گونه نیست و برنامه ریزی شده تا چرخه اقتصادی مطلوب به روستاها برده شود.

نسبت جمعیت شهری و روستایی در گلستان تقریبا برابر است در حالیکه در برخی استانها این توازن به هم خورده و جمعیت روستایی به کمتر از 30 درصد جمعیت کل استان کاهش یافته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به بحث ایجاد منطقه آزاد تجاری گلستان نیز اشاره کرد و یادآور شد که اگر منطقه آزاد با استدلالی که مسوولان استان دارند ایجاد شود؛ می تواند در اقتصاد منطقه تحول زا باشد.

لاریجانی همچنین گفت که ایجاد منطقه آزاد اینچه برون خواست مردم منطقه بوده و باید ظرفیت صادرات داشته باشد و اگر فعالیت آن روی این محور باشد، آن را مورد حمایت قرار می دهیم.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18151