زلیخا قرنجیک، پژوهشگر گلستانی رتبه نخست پژوهش های مردم شناسی راکسب کرد

تاریخ 2016/12/18 5:20:00 | عنوان: اخبار اجتماعي

تصویر اصلی پژوهشگر گلستانی و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گمیشان به عنوان پژوهشگر برتر در پژوهش های مردم شناسی کشور انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا ،زلیخا قرنجیک با پژوهشی با موضوع دعا نویسان طوایف مقدس ترکمن به عنوان پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شد.

قرنجیک اظهار داشت: این پژوهش با عنوان کامل 'نقش دعا نویسان طوایف مقدس ترکمن ها در درمان بیماری و با مقایسه تطبیقی بین قوم های آتا و خوجه' به پژوهشگاه مردم شناسی ارائه شد و رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

به گفته وی متن کامل این تحقیق در قالب مقاله ای در فصل نامه تاریخ پزشکی ایران به چاپ رسیده است.

رئیس میراث فرهنگی گمیشان ادامه داد: پژوهش های زیادی در این حوزه تهیه شده که یکی از آنها کار گروهی تحت عنوان 'آب و فرهنگ مصرف آب' است که با حمایت های پژهشکده مردم شناسی انجام شد.

همایش هشتادمین سال تاسیس نهاد مردم شناسی در ایران به مدت دو روز 22 و 23 آذرماه با حضور شخصیت های فرهنگی و مردم شناسان و همکاری 40 نهاد و موسسه فرهنگی در موزه ملی و ساختمان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد.

شهرستان گمیشان به مرکزیت شهر گمیش تپه در شمال غربی استان گلستان و هم مرز با کشور ترکمنستان است.

نام محلی این شهر گمیش دپه از واژه ترکمنی کُمیش دَفه گرفته شده و به معنی تپه نقره ای است.

گمیشان افزون بر 67هزار نفر جمعیت دارد و بیشتر ساکنان این شهرستان را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.نوشته‌ای از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن | Turkmen Students
http://www.turkmenstudents.com/old

نشانی این صفحه :
http://www.turkmenstudents.com/old/modules/news/article.php?storyid=18152