25.2 C
Gonbad
سه شنبه, تیر 7, 1401

Buy now

کسب موفقیت و افتخار دیگر توسط نویسنده نامی ترکمن صحرا، استاد عبدالرحمن اونق

کسب موفقیت و افتخار دیگر توسط نویسنده نامی ترکمن صحرا، استاد عبدالرحمن اونق


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن، مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو در سالن اجتماعات موسسه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، سرچشمه با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از نویسندگان سه شنبه هشتم آذرماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

در مراسم اختتامیه از برگزیدگان این جشنواره تقدیر و تجلیل بعمل آمد که آقای حسین قربانزاده در بخش رمان کودک و نوجوان و استاد عبدالرحمن اونق هم در بخش رمان بزرگسال با کتاب ماتی خان برنده ی نخست جشنواره گردیدند.

بغیر از تندیس و سپاسنامه وجایزه ی نقدی جشنواره قرار شد خانه ی کتاب و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجموعا دو هزار جلد از کتاب های برگزیده از ناشر خریداری کنند. درواقع به این صورت کتاب ها تجدید چاپ هم می شوند.

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن این موفقیت را به استاد عبدالرحمن اونق تبریک و آرزوی سلامتی و توفیقات روز افزون می نماید.

عبدالرحمان اونق متولد ۱۳۳۹ در ترکمن صحرا از نویسندگان مطرح این سال‌هاست. بعضی از آثار منتشر شده او عبارتند از: قصه های ترکمن (مجموعه داستان)- سورتیک(مجموعه داستان)- در عمق شبهای تار (رمان نوجوان)- چوپان کوچک (رمان نوجوان)- راز خایر خوجه (رمان بزرگسال)- آوای صحرا (رمان بزرگسال)- حماسه گوراوغلی (رمانس)- سماجت (مجموعه داستان ترجمه از ترکمنستان). همچنین رمان رازخایر خوجه و آوای صحرا جایزه‌ جشنواره معلم کشور را در سالهای ۸۱ و۸۳ دریافت کردند. به سفارش شبکه ی ۲ از روی کتاب سورتیک فیلم تلویزیونی ساخته شد

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

با ما همراه باشید

0طرفدارپسندیدن
0دنبال کننده‌‌هادنبال کردن
48دنبال کننده‌‌هادنبال کردن
0مشترکیناشتراک

خبرهای جدید