28 C
Gonbad
پنجشنبه, مرداد 20, 1401

Buy now

کسب مدال طلا و جایزه ویژه در نمایشگاه نوآوری و طراحی ژاپن توسط جوان ترکمن ، علیرضا علاقی و تیم تحقیقاتی شان

کسب مدال طلا و جایزه ویژه در نمایشگاه نوآوری و طراحی ژاپن توسط جوان ترکمن ، علیرضا علاقی و تیم تحقیقاتی شان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن به نقل از خبرگزاری علم و فناوری، مسئول سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در ایران، گفت: مخترعین ایرانی با شرکت در نمایشگاه نوآوری و طراحی ژاپن موفق به کسب هفت مدال طلا، شش نقره، چهار برنز و سه جایزه ويژه شدند.

مهرداد سلیمانی اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و طراحی ژاپن با حمایت سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در تاریخ ۱ الی ۳ جولای معادل ۱۰ الی ۱۲ تیر به میزبانی کیوتو ـ ژاپن برگزار شد.

وی با بیان این که با توجه به محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا در سرتاسر جهان این رویداد همانند سال قبل به صورت مجازی برگزار گردید، گفت: نتایج جوایز کسب شده مخترعین ایرانی در تاریخ ۲ مردادماه ۱۴۰۱ پس از بررسی‌های صورت گرفته به دفتر نمایندگی کشور ایران اطلاع رسانی شد.

سلیمانی افزود: در این رویداد بیش از ۵۰۰ اختراع توسط مخترعین ۲۴ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، ژاپن، چین، تایوان، کانادا، کره جنوبی پذیرفته و مورد داوری قرار گرفتند.

علیرضا علاقی به همراه تیم تحقیقاتی شان ( مهران بختیاری، صهبا خصوصی ثانی، علیسا خدادادیی، احمد خادم باشی، محمد رعیت) موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه برای طرح «کیت تشخیصی لیشمانیوز جلدی به همراه میکروتیوبهای بدون درب» شدند.

علیرضا علاقی ، جوان پژوهشگر ترکمن، در دوران دانشجویی نیز یک بار نمونه دانشجوی نمونه و دو بار هم پژوهشگر برتر انتخاب شده بودند.

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن، این موفقیت را به آقای علیرضا علاقی تبریک عرض نموده و آروزی توفیقات روز افزون برای ایشان می نماید.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

با ما همراه باشید

0طرفدارپسندیدن
0دنبال کننده‌‌هادنبال کردن
48دنبال کننده‌‌هادنبال کردن
0مشترکیناشتراک

خبرهای جدید